Ankaraspor Sakaryaspora 3 Puan Bıraktı

TFF 2. Lig 26’ncı hafta mücadelesine Başkent temsilcilerimizden Ankaraspor, deplasmanda yeşil siyahlı Sakaryaspor’a konuk oldu.

Lacivert beyazlı Ankara temsilcimiz, TFF 2. Lig’de son dönemde istediği sonuçları bir türlü alamıyordu. Özellikle Aralık 2021 ortasından itibaren üst üste maçlarda puan kaybeden İlker Püren’in ekibi, TFF 2. Lig puan durumunda orta sıralara düşmüştü.

Ancak geçtiğimiz hafta nihayet Ankaralı taraftarların yüzünü güldüren bir sonuç gelmişti. TFF 2. Lig’de üst üste 6 haftada 3 puana hasret kalan takımımız, sahasında Ergene Velimeşespor’u ağırlamıştı. Bu maç, 4 – 1 İlker Püren ve öğrencilerinin galibiyetiyle sonuçlandı.

Bu skor uzun süreli durgunluk döneminin sonu olarak yorumlanmıştı. Buna karşın bu hafta oynanacak maç da kolay bir karşılaşma değildi. Zira rakip, TFF 2. Lig lideri konumunda bulunan yeşil siyahlı Sakarya temsilcisi, Sakaryaspor idi.

ankaraspor

Ankaraspor Hangi 11 İle Sahaya Çıktı

Ankaraspor’da İlker Püren ve ekibi, hafta içi yaptıkları çalışmalarda rakibi analiz etme fırsatını buldular.

Bu analizler doğrultusunda maça en uygun 11 olarak şu isimler tercih edildi:

Gökhan Kurumuş, Furkan Çil, Sedat Cengiz, Şahin Fıstıkçı, Batuhan Tur, Erdal Öztürk, Metin Erol, Gürkan Öztürk, Doğukan İnci, Recep Yemişçi, Orhan Aktaş.

Buna karşılık Ercüment Coşkundere sorumluluğundaki lider Sakaryaspor ise, geçen hafta aldığı Somaspor galibiyetini daha da anlamlı kılmak adına sahaya çok kararlı çıkmıştı.

TFF 2. Lig’de topladığı 52 puan ile 1461 Trabzon ile başa baş bir mücadele veren yeşil siyahlı Sakarya temsilcisinin puan kaybına tahammülü yoktu.

İşte bu nedenle onlar da en güçlü kadrolarıyla sahaya çıktılar. Rakibin ilk 11’i de haliyle şu şekilde oluştu:

Furkan Köse, Çağlayan Menderes, Eyüpcan Delibalta, Oğuz Kocabal, Ali Özgün, Ömer Bozan, Okan Dernek, Ozan Sol, Mehmet Yıldızaç, Burak Süleyman, Onur Karakabak.

Sakaryaspor Galibiyeti Tek Golle Aldı

Maçın başlangıcıyla birlikte rakibine direnç göstereceğinin sinyalini veren Ankaraspor, takımlarını desteklemeye gelen Sakarya seyircisinin oluşturacağı baskıdan da yılmayacağını gösterdi.

Henüz dakika 2’de Recep Yemişçi’nin gördüğü sarı kart adeta bunun habercisiydi.

Ancak ne yazık ki bu direnç dakika 13’te darbe aldı. Ercüment Coşkundere’nin sorumluluğunda sahaya galibiyet için çıkan Sakaryaspor, amacını bu dakikada Burak Süleyman’ın kaydettiği golle sağladı.

Golü attıktan sonra savunmada dikkati elden bırakmayan Sakaryaspor, buna karşın bizim kalemizde de yeterli etkinliği sağlayamayarak farkı açamadı. Maçta %40 ile topla oynayarak bu sezonki ortalamalarının gerisinde kalan Sakaryaspor, 1.41’lik xG değeriyle de beklentileri kendi adına karşılayamadı.

Öte yandan teknik direktör İlker Püren’in öğrencileri ise %60’lık topla oynama oranı yakalamalarına rağmen, aynı rakibi gibi üretkenlik sağlayamadı ve 0.90 xG oranında kaldı. Rakibin kalesine 7 şut çeken takımımız buna karşın kendi kalesinde 11 şut gördü. Hal böyle olunca lider Sakaryaspor, evinde lider başladığı maçı lider olarak bitirdi.

Ankaraspor önümüzdeki hafta Turgutluspor ile karşılaşarak bu mağlubiyeti telafi etmeye çalışacak.