Ankaraspor Bu İsimlere Çok Güvendi

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta bu sezon play off potasının da düşme potasının da dışında kalan Ankaraspor, teknik direktör İlker Püren yönetiminde vasat bir sezon geçirdi.

Mavi beyazlı Ankara temsilcimiz, TFF 2. Lig Kırmızı Grup 2021 – 2022 Sezonu’na, her takım gibi kendisini play off potasına atmak ve Spor Toto 1. Lig hayalini kovalamak için başlamıştı.

Ne var ki TFF 2. Lig Kırmızı Grup 2021 – 2022 Sezonu’na çok iyi bir şekilde üst üste puanlar alınarak girilse de bu grafik uzun vadeye yayılamadı.

Takım özellikle sezonun ortalarında üst üste beraberliklerle bir hayli yıprandı ve play off yarışından uzaklaşmaya başladı. TFF 2. Lig Kırmızı Grup 2021 – 2022 Sezonu’na yapılan iyi başlangıç sayesinde hiçbir zaman kendini küme düşme hattında bulmayan mavi beyazlı ekibimiz, geldiğimiz noktada teknik direktör İlker Püren önderliğinde orta sıralarda kaldı.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup puan tablosunda an itibariyle 10’uncu sırada bulanan Başkent Ankara temsilcimiz, geride bıraktığı 36 karşılaşmada çok dengeli bir galibiyet – beraberlik – mağlubiyet istatistiğini yakaladı.

Buna göre Ankaraspor, 36 maçta 12 galibiyet, 11 beraberlik ve 10 mağlubiyetle hanesine 51 puan yazdırmayı başardı.

Ligin bitimine iki hafta kala play off potasından 10 puan geride olan teknik direktör İlker Püren ve öğrencileri, Spor Toto 1. Lig’e yükselme hayallerini bir başka bahara ertelemek zorunda kaldılar.

İlker Püren En Çok Onlara Güvendi

Teknik direktör İlker Püren tarafından TFF 2. Lig Kırmızı Grup 2021 – 2022 Sezonu’nda şu ana kadar en çok forma giyen isimler, ne yazık ki takımı play off potasına taşımaya yetecek performansı ortaya koyamadılar.

Teknik direktör İlker Püren, bu sezonun 36 maçlık diliminde sadece 1 oyuncuya bu maçların tamamında görev verdi.

Takımın banko oyuncusu olarak ortaya çıkan Alaettin Batuhan Tur, 36 maçın hepsinde forma giyerken 2 gollük katkı yaptı.

Onun ardından 34 maçta forma giyen 10 numaralı futbolcumuz Sedat Cengiz ise hocasının en çok güvendiği ikinci isim oldu. Takımın hücum sorumluluğunu üstünde taşıyan ve arkadaşlarına pozisyonlar hazırlama göreviyle sahada olan Sedat Cengiz, aldığı dakikalarda 7 de gol katkısı yaparak takımımız adına etkili oldu.

Bu iki ismin dışında teknik direktör İlker Püren’in en çok güvendiği diğer 4 isim ise Şahin Fıstıkçı, Erdal Öztürk, Furkan Çil ve Orhan Aktaş oldu.

4 ismin tamamı TFF 2. Lig Kırmızı Grup 2021 – 2022 Sezonu’nda takımımız mavi beyazlı formasını 33 kez sırtlarına geçirerek ilk 11’in de değişilmezleri olmayı başardılar.

Özellikle Şahin Fıstıkçı ve Erdal Öztürk ikilisi toplamda 17 gol atarak dikkat çektiler.

Ankaraspor Formasını Unutanlar Oldu

Ankaraspor formasıyla bu sezon kadroda isimleri olmasına karşın 1 kez bile sahaya çıkamayan isimler de oldu.

Cenk Ahmet Üstün, Enes Eliaçık, Yusuf Karayel, Hüseyin Yılmaz ve Hamit Şerefoğlu, teknik direktörleri İlker Püren’den bir kez bile forma alamadılar.

Yusuf Karayel – Hüseyin Yılmaz ve Hamit Şerefoğlu’nun kaleci oldukları düşünüldüğünde bu durum olağan gelebilir. Ancak Enes ve Can Ahmet’in kendilerini sorgulamaları gerekebilir.