Ankaraspor ’da Hedef Süper Lig

Osmanlıspor ismiyle uzun yıllar Süper Lig’de mücadele eden ve sürpriz sonuçlara imza atan Ankaraspor için işler çok uzun süreden bu yana yolunda gitmiyor. Ankara ekibi; TFF 1.Lig’de de tutunamamasının ardından kendisini doğal olarak 2.Lig’de buldu. Geçtiğimiz sezon yakından takip edenlerin bildiği üzere 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele etti. Ligi orta sıralarda bitirerek kendisinden şampiyonluk bekleyen taraftarlarını bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı. TFF 1.Lig hayallerini erteledi.

Ankaraspor yönetimi; geçtiğimiz günlerde hem resmi internet sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir duyuru yaptı. Takımı önümüzdeki sezon Adem Çağlayan’ın çalıştıracağını açıkladı. Genç teknik adam; bir hayli iddialı! Adem Çağlayan; çok uzun süreden bu yana alt liglerde farklı görevlerde çalıştı. Ankaraspor’un kendisi için çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyor. Böylesine büyük bir camianın yerinin Süper Lig olduğuna inanıyor.

Adem Çağlayan Yeni Sezon Öncesinde Umutlu Konuştu

Ankaraspor; 2022 – 2023 sezonu öncesinde çok sayıda soruna sahip! Her şeyden önce, kulübün çok uzun süre FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı dolayısıyla transfer yapamadığını ifade etmeliyiz. Ancak, Ankaraspor; geçtiğimiz haftalarda iki futbolcuyu kadrosuna kattı. 27 yaşındaki kaleci Burak Çapkınoğlu ve 30 yaşındaki sol bek Muharrem Doğan ile anlaşıldı. Her iki oyuncu ile de 30 Haziran 2023 tarihine kadar sözleşme imzalandı. Ayrıca, geçtiğimiz sezon farklı kulüplerde kiralık olarak forma giyen isimler de Ankaraspor’a döndüler. Fakat, takım adına hayati önem taşıyan Erdem Çetinkaya ve Oğuzhan Yılmaz gibi oyuncuların başka kulüplere transfer olduklarından bahsetmeliyiz.

Adem Çağlayan; kulübün içerisinde bulunduğu durumun farkında! Ankaraspor; yeni sezonun ilk maçında deplasmanda Düzcespor ile karşı karşıya gelecek. Çağlayan; göreve gelir gelmez takımını bu maça hazırlamaya başladı. Genç teknik adam; her bir oyuncusu ile özel olarak ilgileniyor. Kadrosunda 2005 – 2006 doğumlu oyuncuların dahi olduğunu ifade eden Çağlayan; her şeyden önce futbolda yaşlı ve genç futbolcu ayrımının olmadığını dile getirdi. Önemli olanın iyi ve kötü futbolcuyu ayırt etmek olduğunu söyledi.

Adem Çağlayan; lige çok iyi başlayacaklarını düşünüyor. Göreve gelir gelmez ekibiyle beraber Düzcespor’u analiz ettiklerini söyleyen Adem Çağlayan; futbolcularının algılarının açık olmasının ciddi bir avantaj olduğunu dile getirdi. Ayrıca, rakiplerini yenecek güçlerinin olduğunu sözlerine ekledi. Güzel bir sezon geçireceklerine dair en ufak bir şüphesinin olmadığını söyleyen Adem Çağlayan; hedefinin takımı yeniden Süper Lig’e çıkarmak olduğundan bahsetti. Hatta, bununla yetinmeyerek Ankaraspor’u Avrupa kupalarına taşımak istediğini de sözlerine ekledi.

Ankaraspor

Bahattin Köse Takımın En Önemli Kozu Olacak

Takdir edersiniz ki, Ankaraspor’un kadrosu bilhassa diğer 2.Lig takımlarına kıyasla daha zayıf! Takımdaki tecrübeli oyunculara çok iş düşüyor. O isimlerden birisi de Bahattin Köse! 32 yaşındaki oyuncu; yeni sezonda golleriyle Ankaraspor’a hayat verecek.