Adem Çağlayan Ankaraspor’un Yeni Teknik Direktörü Oldu

Ankaraspor; 2022 – 2023 sezonunda ne yapacağı en çok merak edilen takımlardan birisi! Ankara ekibi; bu sezon 2.Lig Beyaz Grup’ta yer alacak. Geçtiğimiz sezon 2.Lig Kırmızı Grup’u orta sıralarda tamamlayan Ankaraspor; kadro kalitesine kıyasla fena olmayan bir performans ortaya koymuştu.

Ankaraspor; yeni sezonda 2.Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk hedefliyor. Ancak, bu hedefin ne kadar gerçekçi olduğu tartışılır. Her şeyden önce, kulübün transferde sorunlar yaşadığını ifade edebiliriz. Çok sayıda futbolcu Ankaraspor’dan ayrılmayı tercih etti. Bilhassa Oğuzhan Yılmaz ve Erdem Çetinkaya’nın takımdan ayrılması Ankaraspor için ciddi kayıp oldu. Ankara ekibi; geçtiğimiz günlerde yeni teknik direktörünü açıkladı.

Genç Teknik Adam ile Bir Yıllığına Anlaşıldı

Ankaraspor; 2021 – 2022 sezonunun bitmesinden bu yana çeşitli sorunlar yaşıyordu. Yönetim; söz konusu sorunları sona erdirmek adına yeni bir teknik direktör ile anlaşma yoluna gitti. O isim de Adem Çağlayan oldu. Genç teknik adam ile 2022 – 2023 sezonunun sonuna kadar sözleşme imzalandı. Ankaraspor; Adem Çağlayan’ın takımın yeni teknik direktörü olduğunu hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklama ile duyurdu. Çağlayan’a yeni sezon öncesinde başarılar dilendi.

Adem Çağlayan’ın Ankaraspor’da yapacakları merak ediliyor. Genç teknik adam; kendisini ispat etmek adına Ankaraspor’u bir fırsat olarak görüyor. Kulübün içerisinde bulunduğu olumsuz şartların farkında! Yine de Ankaraspor’u TFF 1.Lig’e taşımayı hedefliyor. Adem Çağlayan’ın bu hedefini başarıp başaramayacağını zaman gösterecek.

Adem Çağlayan Kimdir?

19 Kasım 1981 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelmiştir. 41 yaşındaki teknik adam; uzun süre farklı kulüplerde yardımcı antrenörlük yaptı. Ardından, 2014 – 2015 sezonunda Tedaş 12 Mart takımını çalıştırarak profesyonel kariyerine adım attı. 2015 yılının Ekim ayından başlayarak 2017 yılının Aralık ayına kadar BB Erzurumspor teknik ekibinde yer aldı. Bu görevinin ardından sırasıyla Boluspor, Hekimoğlu, Altay ve Pendikspor’da atletik performans antrenörü olarak çalıştı.

Adem Çağlayan; 22 Ağustos 2022 tarihinde Ankaraspor’un yeni teknik direktörü oldu. 41 yaşındaki ismin tecrübesi az! Ancak, bu durum; başarısız olacağı anlamına gelmiyor. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Adem Çağlayan’ın sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erecek. Fakat, takımın iyi sonuçlar alması halinde genç teknik adamın sözleşmesi uzatılabilir.

Ankaraspor’un Kadrosu 4-2-3-1 Sistemi İçin Uygun!

Ankaraspor; diğer 2.Lig Beyaz Grup takımlarına kıyasla daha zayıf bir kadroya sahip! Bilhassa hücum hattında yeterli alternatif yok! Yönetim; yeni sezon öncesinde yalnızca iki transfer yapabildi. Bonservisleri ellerinde olan kaleci Burak Çapkınoğlu ve sol bek Muharrem Doğan ile bir yıllık sözleşme imzalandı. Takımın kaleci ve defans rotasyonu oldukça iyi! Ancak, aynı şeyi orta saha ve forvet için söylemek mümkün değil!

Adem Çağlayan; takımını yeni sezonda sahaya yüksek ihtimalle 4-2-3-1 dizilişiyle sürecek.