Ankaraspor Burak Çapkınoğlu’nu Kadrosuna Kattı

Geçmiş yıllarda Osmanlıspor ismiyle Süper Lig’de de mücadele eden ve bilhassa 2015 – 2016 sezonunda fena olmayan bir derece elde eden Ankaraspor; güncel tarih itibariyle 2.Lig Beyaz Grup’ta yer alıyor. Ankara ekibinin tek hedefi; 2022 – 2023 sezonunda şampiyon olmak! Bu sayede, 2023 – 2024 sezonunda TFF 1.Lig’de yer almak! Tıpkı geçmişte olduğu gibi Süper Lig’de mücadele etmek isteyen Ankaraspor’un önünde ciddi sorunlar da yer alıyor.

Ankara ekibi; maddi sorunlardan dolayı çok uzun süre transfer yapamadı. FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezası ile mücadele etti. Ankaraspor’un bonservis ödeyerek oyuncu transfer etmesi mümkün değildi. Ankara ekibi; yalnızca bonservisi elinde olan isimleri kadrosuna katabilirdi. Yönetim; bir yandan takımı düzlüğe çıkarmak isterken bir yandan da takıma kalite katacak isimleri kadroya dahil etmeyi hedefliyordu. O isimlerden birisi de Burak Çapkınoğlu oldu.

Burak Çapkınoğlu Kimdir?

25 Şubat 1995 tarihinde Artvin’de dünyaya gelmiştir. Deneyimli kaleci; bilhassa alt liglerin aranan isimlerinin başında geliyor. Çok uzun süreden bu yana alt liglerde mücadele ediyor. Her ne kadar potansiyelini tam olarak yansıtamasa da bu süreçte fena olmayan performanslara imza attı.

Burak Çapkınoğlu; Artvin doğumlu olsa da futbola Gençlerbirliği altyapısında başladı. Altyapıdan yetiştirdiği oyuncular ile dikkat çeken kırmızı siyahlı kulüpte uzun yıllar geçirdi. Uzun süre Gençlerbirliği U21 takımında oynadı. 2015 yılının Ağustos ayında herhangi bir bonservis bedeli olmadan Hacettepe’ye transfer oldu. Burak Çapkınoğlu; Hacettepe formasını dört sezon boyunca giydi. Burada gösterdiği performans ile eski kulübü Gençlerbirliği’nin de dikkatini çekti.

1995 doğumlu kaleci; 2019 yılının Ağustos ayında yeniden Gençlerbirliği’ne transfer oldu. Ancak, kırmızı siyahlı takım; oyuncuyu hiç oynatmadan yeniden Hacettepe’ye kiraladı. Burak Çapkınoğlu; 2019 – 2020 sezonunun ikinci yarısında Gençlerbirliği’ne geri döndü. 2020 yılının Eylül ayında da Adanaspor’a transfer oldu. Son iki sezonunu da Adanaspor’da geçirdi. 29 Temmuz 2022 tarihinde herhangi bir bonservis bedeli olmadan Ankaraspor’a transfer oldu.

Burak Çapkınoğlu Takıma Çok Şey Katacak

1995 doğumlu kaleci; kariyeri boyunca toplam 71 maçta forma giydi. Söz konusu maçlarda sahada 6 bin 219 dakika kaldı. Bu maçlarda kalesinde 124 gol gördü. Ayrıca, 14 maçı gol yemeden tamamladığını ifade etmeliyiz. Burak Çapkınoğlu; kalede büyük sıkıntı yaşayan Ankaraspor için doğru bir seçim oldu. 27 yaşındaki kaleci; takımını TFF 1.Lig’e taşımak adına elinden geleni yapacak.

27 yaşındaki kaleci; bugüne kadar en çok Hacettepe formasıyla şans buldu. Ankara ekibi ile 44 maça çıktı. Söz konusu maçlarda kalesinde 72 gol gördü. 11 maçı gol yemeden bitirdi. Buna ek olarak, Adanaspor forması ile iki sezonda 26 maça çıkabildi. Bu maçlarda kalesinde 49 gol gördü. Sadece üç maçtan gol yemeden ayrıldı.