Ankaraspor Sessiz Kaldı

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’un büyük hayal kırıklıklarından biri olan Ankaraspor, gelecek sezon hazırlıklarına tam gaz devam ediyor ancak taraftarların devam endişeleri bir süre daha sürecek gibi görünüyor. Transfer konusunda oldukça sessiz kalan ve bu nedenle camiasından ciddi bir tepki toplayan başkent temsilcisinin yaz transfer dönemindeki karnesine bakıldığı zaman işlerin pek de beklenildiği gibi gitmediği net bir şekilde görülüyor. 

İşler Nasıl Düzelecek

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta en çok hayal kırıklığı yaratan ekiplerden birisi Ankaraspor’du ancak gelecek sezon bu durumun düzeleceği umuluyordu. Başkent temsilcisinin taraftarları yapılacak birkaç transferle birlikte bu durumun tam tersine döndürülebileceğine dair ciddi bir inanç besliyorlardı.

Bununla birlikte sezonun başlamasına artık 1 aydan daha kısa bir süre kalan bugünlerde bu umudun pek de geçerli olmadığını ifade etmekte fayda var. Zira Ankaraspor transfer konusunda ister istemez çok sessiz kaldı ve kadrosuna yeni oyuncular eklemek bir yana dursun elinde fark yaratan birkaç oyuncusu varken onlardan da vazgeçmek zorunda kaldı. 

Başkent temsilcisinde Transfermarkt verilerine göre kadroya yeni dahil edilen hiçbir oyuncu yok. Sadece 10 oyuncu geride kalan sezonda kiralık olarak gönderildikleri kulüplerinden Ankara’ya geri döndüler.

Teknik direktör konusunda da İbrahim Çelik gibi önemli ancak kapalı kutu olarak değerlendirilen bir ismi göreve getiren Mavi Beyazlı ekibin başı sezon sonuna kadar ağrıyabilir.

Gidenlerin Önemi

Tüm bunlarla birlikte Ankara temsilcisinin yollarını ayırdığı isimlere bakıldığı zaman bu isimlerin geçen sezon takımda iyi kötü fark yaratan isimler olduğu görülüyor. 

Savunmacı orta saha Furkan Çil bir diğer 2.Lig ekibi Bucaspor’un yolunu tutarken gol yollarında önem arz eden isimlerden biri olan Şahin Fıstıkçı da bu sezon ciddi bir yatırım yapan Şanlıurfaspor’a transfer oldu. 

Gol yollarında umut beslenen bir diğer isim olan Mehmet Öztürk de Amed SK formasını terletmek adına sözleşmeye imza attı.

Furkan dışındaki iki oyuncunun gelecek sezon Ankaraspor’a rakip olacağını hatırlatmakta fayda var. Bu transferler gelecek sezon Ankara ekibinin yöneticilerinin başını taşlara vurmasına neden olacak mı bunu da maçlar gösterecek.

Bununla birlikte Kasımpaşa’nın Ankaraspor’dan 2 oyuncuyu bir anda kadrosuna katması da basında ciddi yankı uyandırmıştı. Lacivert Beyazlı ekibin geleceğinde önemli rol oynaması beklenen Oğuzhan Yılmaz ve Erdem Çetinkaya, İstanbul temsilcisi tarafından yatırım yapılabilecek oyuncular olarak görülmüş olmalılar ki Kasımpaşa bu oyuncuları transfer etti.

Tüm bunlarla birlikte Ankaraspor adına gelecek sezonun da çok kolay geçmeyeceği bir gerçek. Başkent ekibi kadrosundaki oyuncuları tutamadığı gibi onların yerine yeni isimler de ekleyemedi ve bu durum taraftarın tepkisini topladı. Ancak bu bağlamda ne yazık ki yönetimden hiçbir ses soluk yok ve bu durum da oldukça can sıkıcı.