Başkent Derbisinde Golsüz Beraberlik

TFF 1. Liginin 19. Hafta maçlarından olan Osmanlıspor – Keçiörengücü maçı Osmanlıspor Stadında oynandı. İki takımın da başkent kulübü olması sebebiyle başkent derbisi olarak görülen maçta gol olması ve 0-0 beraberlik ile maç sona erdi. Maç boyunca iki takım da gol ataklarında bulunmasına rağmen top kale ağları ile buluşamadı.

Maçın 77. Dakikasında Osmanlıspor futbolcusu Halil İbrahim Esen ikinci sarı kartını gördü ve kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Osmanlıspor 77. Dakikadan itibaren maça 10 kişi devam etti. Keçiörengücü rakibi Osmanlıspor’un 10 kişi kalmasını avantaja çeviremedi ve maç 0-0 berabere son erdi.

Osmanlıspor’un Keçiören beraberliği ile ligdeki puanını 17’ye yükseltti. Osmanlıspor ligdeki bundan sonraki maçlarını kazanıp ligi üst sıralarda tamamlamayı istiyor.

Takımların Kadroları

Osmanlıspor’un Keçiörengücü karşısına çıkan 11’i; Ahmet Eyüp Türkaslan, Ali Eren İyican, Eric Ayuk, Mertan Caner Öztürk, Beykan Şimşek, Jovan Blagojevic, Halil İbrahim Esen, Mehmet Yiğit, Atakan Rıdvan Çankaya, Erdem Çetinkaya, Oğuz Yıldırım

Keçiörengücü’nün 11’i; Metin Uçar, Cihan Can, Erdi Dikmen, Burak Aydın, İshak Çakmak, Abdülkadir Korkut, Uğur Utlu, Soner gönül, Loteteka Bokila, Boubacar Dialibba Diabeng, Cem Ekinci