Ankaraspor Geniş Kaleci Rotasyonu ile Dikkat Çekiyor

Ankara ekibi; 2022 – 2023 sezonunda şampiyonluk hedefliyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Ankaraspor; bu sezon 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele edecek. Geçtiğimiz sezon 2.Lig Kırmızı Grup’ta yer alan ancak ligi orta sıralarda tamamlayan Ankaraspor; hatalarını bir kez daha tekrarlamak istemiyor. Ancak, Ankara ekibinin işinin çok zor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ankaraspor; FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezası yüzünden çok uzun süre kadrosunu yeni bir oyuncu ile takviye edemedi. Bu durum; takımın kötü sonuçlar almasına da neden oldu. Ankaraspor; yeni sezon öncesinde kadrosunu iki oyuncu ile takviye edebildi. Bonservisi elinde olan 27 yaşındaki kaleci Burak Çapkınoğlu ve 30 yaşındaki sol bek Muharrem Doğan ile anlaşıldı. Her iki oyuncunun da Ankaraspor’a büyük katkıda bulunması bekleniyor. Ancak, yine de bu iki transferin Ankaraspor’u bir üst lige taşımak adına yeterli olmayacağını söyleyebiliriz. Ankaraspor yönetiminin farklı isimleri de kadroya dahil etmesi şart! 

Burak Çapkınoğlu Takımın Birinci Kalecisi Olacak 

Geçtiğimiz sezon Adanaspor kadrosunda yer alan ancak çok fazla maçta forma giyemeyen Burak Çapkınoğlu; yeni sezon öncesinde Ankaraspor’a imza attı. Oyuncu ile 30 Haziran 2023 tarihine kadar sözleşme imzalandı. Burak Çapkınoğlu; daha çok forma şansı bulabileceğini düşündüğü için Ankaraspor’u tercih etti. 

27 yaşındaki kaleci; kariyeri boyunca toplam 71 maçta forma giydi. Söz konusu maçların bir kısmı Süper Lig’de oynandı. Bir başka deyişle, oyuncunun Süper Lig deneyiminin bulunduğunu ifade edebiliriz. Burak Çapkınoğlu; 71 maçta kalesinde 124 gol gördü. Ayrıca, 14 maçta kalesini gole kapattı. 27 yaşındaki kaleci; bu sezon maçlara ilk 11’de başlayacak. Yapacağı kurtarışlar ile Ankaraspor’u TFF 1.Lig’e çıkarmaya çalışacak. Ankaraspor taraftarları; deneyimli isme çok fazla güveniyorlar. 

Bayram Kılıç Burak Çapkınoğlu ile Rekabete Girecek

Ankaraspor’un daha önce de ifade ettiğimiz gibi geniş bir kaleci rotasyonu bulunuyor. Bu sezon Burak Çapkınoğlu ile forma rekabetine girmesi beklenen isim Bayram Kılıç! 2004 doğumlu kaleci; 1.85 boyunda! Ankaraspor altyapısından yetişti. 2020 – 2021 sezonunun başında henüz 16 yaşında olduğu dönemde A takıma yükseldi. Bugüne kadar toplam 10 maçta forma şansı buldu. Söz konusu maçlarda kalesinde sekiz gol gördü. Altı maçı gol yemeden tamamlamasını bildi. 

Bayram Kılıç; geleceğin yıldız adaylarından birisi olarak gösteriliyor. Ankaraspor; bu oyuncuyu ilk 11’de oynatarak geliştirebilir. Bayram Kılıç’tan elde edeceği bonservis gelirini de borçlarını ödemek adına kullanabilir. 

Metin Erol Tecrübesiyle Dikkat Çekiyor

Bu sezon Ankaraspor’un üçüncü kalecisi olması beklenen isim Metin Erol! 1987 doğumlu kaleci; 2021 – 2022 sezonunun başında Ankaraspor’a transfer oldu. Kariyeri boyunca toplam 261 maçta forma giydi. Söz konusu maçlarda kalesinde 348 gol gördü. 79 maçı gol yemeden tamamladı.