Osmanlıspor’un Satışından Son Anda Vazgeçildi

Bu sezon TFF 1. Lig’de mücadele eden Osmanlıspor’un satışı uzun süredir gündemde bulunuyordu. Yaklaşık 1 aydır kulüp başkanı Sadık Dik ile görüşmeleri sürdüren Şenol Ayvaz prensip anlaşmasına vardıklarını açıklamıştı. Sonrasında resmi süreçler için gelen ve takım kampına katılarak oyuncularla tanışan Şenol Ayvaz sürecin sonlandırılamadığını ifade etti. Kulüp başkanı Sadık Dik’te Ayvaz’ı doğrulayarak satışın gerçekleşmediğini ifade etti.

Şenol Ayvaz İşlemler Usüle Uygun Yapılmadığı İçin Vazgeçildi

Osmanlıspor kulübünü satın almak isteyen Şenol Ayvaz yaptığı son açıklamada ”En başından itibaren tamamen şeffaf ve samimi bir şekilde yürütülen süreçte Osmanlıspor’un satışı için son anda vazgeçildi.” dedi. Ayvaz sözlerine ”Osmanlıspor yetkilileri tarafından resmi süreçlerin usulüne uygun gerçekleştirilmemesi nedeniyle satıştan vazgeçildi.” diyerek devam etti. Ayvaz ayrıca Osmanlıspor camiasına ve taraftarlarına sürecin hayırlı olmasını diledi.

Ayvaz: Amacım Türk Futboluna Hizmet Etmekti

Daha önce Akçabat Sebatspor ve Zağnosspor’da yöneticilik yapan Şenol Ayvaz bu konudaki tecrübelerine güvenerek Osmanlıspor’u satın almak istediğini ifade etti. ”Bugüne kadar edindiğim tecrübelerimi Osmanlıspor ile devam ettirmek ve Türk futboluna katkıda bulunmak istedim.” diyen Ayvaz sürecin Osmanlıspor yetkililerinin vazgeçmesi nedeniyle sonlandığını belirtti. TFF 1. Lig’de 15. sırada bulunan Osmanlıspor’a başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.