Osmanlıspor’un Ligde Kalma Hesapları

27 puanla TFF 1. Lig puan sıralamasında 16. Sırada bulunan Osmanlıspor sondan üçüncü sırada yer alıyor. Osmanlıspor’un bulunduğu sıra itibariyle sezon sonunda 1. Ligden düşecek. Ligin bitmesine 1 maç kaldı ve bu hafta sonu son maçlar oynanacak. Başkent ekibi 34. Hafta maçında kendi sahasında Balıkesirspor ile karşılaşacak. Balıkesirspor maçından 3 puan ile ayrılması şart olan Osmanlıspor’un ligden düşmemesi için 3 puan da yeterli olmuyor.

Osmanlıspor’un Balıkesirspor maçından galibiyet ve 3 puan ile ayrılmasıyla beraber Boluspor’un da puan kaybetmesi gerekiyor. Ankara ekibinin üst sırasında bulunan Boluspor’un puan kaybetmesi ve Osmanlıspor’un puan kazanıp düşme bölgesinden çıkması şart oldu.

Umut ile Antrenmanlara Devam

Umudunu kaybetmeyip Balıkesirspor maçı hazırlıklarını yapan Osmanlıspor takımı Batıkent Tesisleri’nde antrenman yaptı. Teknik direktör Ali Güneş yönetiminde antrenman yapan takım ısınma koşusu ile çalışmaya başladı. 5’e 2 top kapma oyunuyla devam eden antrenman minyatür kalelerde yapılan çift kale maç ile sona erdi. 1 saat 20 dakika süren antrenmana kas ağrısı bulunan Atakan Rıdvan Çankaya, Beykan Şimşek, Mehmet Yiğit, Tunahan Keskin, Halil İbrahim Esen, Todorovic, Johan ve Mele katılmadı.

Güncel Yazılar