Osmanlıspor Ligde Düşme Sınırında

TFF 20. Haftada Osmanlıspor Adanaspor’a karşı aldığı 3-1’lik yenilginin şokunu daha üstünden atamadı. Ligdeki alt sıralardan kurtulmaya çalışan Osmanlıspor’un düşüncesi puan kaybetmemek iken aldığı bu yenilgi ile ligdeki puan hesapları da karıştı. Ligde puan sıralamasında sondan üçüncü sıra olan 16. Sırada olan Osmanlıspor’un tek düşüncesi bu tehlikeli alandan çıkmak istiyor. Osmanlıspor’un bulunduğu sır Ligde küme düşecek olan takımların olduğu sıralar olmakta ve Osmanlıspor’un öncelikli hedefi bu sene ligde kalmaktır.

Her futbol takımı gibi ligdeki her maçına kazanma düşüncesi ile çıkan Osmanlıspor’un bundan sonraki dönemde maç kaybetme ve puan kaybetme lüksü bulunmamaktadır. Osmanlıspor takımı futbolcuları, teknik adamlar ve kulüp yöneticilerinin düşüncesi de bu yönde olmaktadır.

Osmanlıspor-Bursaspor Maçı

Lig maçında 09 Şubat Pazar günü Osmanlıspor’un rakibi Bursaspor olacak. Osmanlıspor’a göre lig sıralamasında üst sıralarda bulunan Beşiktaş’ın hedefi de ligi bu sene şampiyon olarak bitirmektir. Ligde 3. Sıradaki Bursaspor hafta sonu lig maçında Eskişehirspor’a 1-0 yenilerek kötü bir sonuç aldı. Pazar günü olacak maçta Bursaspor Osmanlıspor’u yenip şampiyonluk yolunda ilerlemek istiyor. Osmanlıspor’un istediği de Bursaspor’u yenip kendisinin ligde kalma ihtimalini güçlendirmeyi istiyor.