Osmanlıspor-Altınordu Maçında Beraberlik

TFF 1. Liginin 22. Haftasının ilk maçı olan Altınordu-Osmanlıspor maçı 14 Şubat Cuma günü İzmir’de oynandı. 2-2 berabere biten maçta Osmanlıspor’un aldığı 1 puan Ankara ekibi için çok değerli 1 puan oldu. TFF 1. Ligde düşme bölgesinde bulunan iki takım olan Osmanlıspor’un ve Altınordu’nun bu maçtan alacakları puan takımların ligdeki kaderlerini belirlemede etkili olacak puanlar olacaktı.

Maçın Golleri

Maçın 9. Dakikasında ev sahibi takım Altınordu Metehan’ın golüyle 1-0 öne geçti. Altınordu’nun 8 dakika süren galibiyeti 17. Dakikada Osmanlıspor’un beraberlik golü ile son buldu. Halil İbrahim Osmanlıspor’a beraberlik getiren golü attı ve durum 1-1 oldu. 22. Dakikada Blagojevic’in golü Ankara ekibinin maçta üstünlüğü yakalamasını sağladı ve Osmanlıspor’u 1-2 öne geçirdi. İlk yarı 1-2 Osmanlıspor’un galibiyeti ile sona erdi. Maçın ikinci yarısında 88. Dakikada Altınordu Ravil’in golü ile beraberliği yakaladı ve maçta skor 2-2 oldu.

Osmanlıspor Altınordu beraberliği ile ligdeki puanını 18’e yükseltti. Osmanlıspor’un hedefi Altınordu deplasmanından 3 puan ile dönmek olsa da Osmanlıspor’un şu an bulunduğu sıralamada 1 puanın bile önemi büyük olduğu biliniyor.