Nicolo Zaniolo Galatasaray’a Zannedildiği Kadar Çok Para Kazandırmayacak

Galatasaray sezon başında çok sayıda oyuncuyu kadrosuna katmıştı. Bu isimlerin birçoğundan verim almıştı. Sarı kırmızılı takım devre arası transfer dönemini de boş geçirmedi. Kaan Ayhan ve Sam Adekugbe kiralık olarak kadroya katılan isimler oldular. Başkanvekili Erden Timur Galatasaray taraftarlarına farklı bir sürpriz daha yaptı.

İtalyan Oyuncu İçin Kulübüne 15 Milyon Euro Ödenecek

Nicolo Zaniolo İtalyan futbolunun gözbebeği olarak bilinen isimlerden birisi! 1999 doğumlu oyuncu 2018 – 2019 sezonundan bu yana Roma’da forma giyiyordu. Fakat, 4.5 yılın ardından buradan ayrılmak istiyordu. Roma’da mutsuz olduğunu söyleyen Nicolo Zaniolo ile çok sayıda kulüp ilgileniyordu. Onlardan birisi Milan idi. Zaniolo da Milan’a gitmeye sıcak bakıyordu. Fakat, Milan Roma’nın oyuncu için istediği bonservis bedelini vermeye yanaşmadı. 23 yaşındaki oyuncuyu isteyen bir diğer kulüp Premier Lig ekiplerinden Bournemouth idi. Ancak, İngiliz kulübü de benzer sebepten dolayı transferden sonuç alamadı.

Avrupa’da transfer dönemi 31 Ocak 2023 günü sona ermişti. Türkiye’de ise bitime daha bir hafta vardı. Söz konusu hafta içerisinde Türkiye’yi sarsan deprem felaketi yaşandı. TFF gerekli izinleri alarak transfer döneminin uzatılmasını sağladı. Bu durum Nicolo Zaniolo’yu kadrosuna katmak isteyen Galatasaray için fırsat oldu.

İtalyan oyuncu daha önce de ifade ettiğimiz gibi Roma’da kalmak istemiyordu. Bu yüzden, Galatasaray’ın teklifine sıcak baktı. Kendisine sunulan projeden etkilendi. Galatasaray 8 Şubat 2023 tarihinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na İtalyan oyuncunun transferinin bittiğine dair açıklama yaptı. Buna göre, Galatasaray Roma’ya beş yıl içerisinde 15 milyon Euro ödeyecekti. Söz konusu ödemenin ilk taksiti 15 Kasım 2023 tarihinde yatırılacaktı. Ayrıca, oyuncunun ilerleyen yıllarda başka bir kulübe satılması halinde elde edilen karın yüzde 20’si Roma’ya ödenecekti. Galatasaray Nicolo Zaniolo’ya sezonun kalan kısmı için 900 bin Euro ödeme yapacaktı. İtalyan oyuncu sözleşmesinin kalan döneminde yıllık 2 milyon 750 bin Euro kazanacaktı.

Nicolo Zaniolo’ya Beklenen Teklifler Gelmiyor

Oyuncunun sözleşmesinde 35 milyon Euro karşılığında serbest kalır maddesinin olduğu iddia ediliyor. Nicolo Zaniolo için kulübüne 15 milyon Euro ödemeye hazırlanan Galatasaray oyuncuyu 35 milyon Euro’ya farklı bir kulübe satarak ciddi bir kazanç sağlamak istiyordu. Fakat, şu aşamada söz konusu tutara yakın bir teklifin gelmediğinden bahsedebiliriz. İtalyan oyuncu için en çok 20 milyon Euro’luk teklif geleceği söyleniyor.

23 Yaşındaki Forvet Okan Buruk’un Gözüne Giremedi

1999 doğumlu forvet arkası devre arasında transfer olduğu Galatasaray’da şu ana kadar dokuz Süper Lig maçına çıktı. Bu maçlarda sahada 262 dakika kaldı. Sadece bir maça ilk 11’de başladı. Kalan maçların hepsinde oyuna sonradan giren isim oldu. Üç gol attı.

Okan Buruk İtalyan oyuncuya hazır olmadığı gerekçesiyle çok fazla şans vermedi.