Beşiktaş Nathan Redmond’ı Elinden Kaçırmamalı

Kara kartal Beşiktaş süper lig de son haftalar da ki performansı ile şampiyonluk yarışında kendisini buldular.

Süper lig de 32 karşılaşmada 20 galibiyet 8 beraberlik ve 4 mağlubiyet ile 68 puan ile 3. Sırada yer alıyorlar. Bu Haftayı süper lig de hükmen galip olarak geçecek olan Beşiktaş + 3 puan ile geçecekler.

Son haftalar da ki siyah beyazlı takımın yükselen performansında bireysel anlamda oyuncularının da göstermiş oldukları performans çok önemli oldu.

Beşiktaş’ ın son haftalardaki çıkışıyla dikkat çeken isimlerinden birisi olan 29 yaşındaki Nathan Redmond sezon sonun da sözleşmesi biteceği için kara kartal ‘ın en önemli gündemlerinden birisi oldu.

İngiliz futbolcuyu Nathan Redmond Premier Lig ekibi Southampton’ dan ayrıldıktan sonra 1 yıllığına Siyah beyazlı takım ile anlaşmıştı.

Beşiktaş forması ile süper lig de son maçlardan ki performansı ile en dikkat çeken isimlerden birisi olurken takımın tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş ‘in kadroda kalmasını istediği Nathan Redmond için Beşiktaş yönetimi kollarını sıvadı.

Beşiktaş ‘ta kalmaya sıcak bakan İngiliz futbolcuyu 29 yasındaki Nathan Redmond için yeni sözleşmede öneren kara kartal en az 3 yıl daha takımda kalmasını istiyor. Yıllık ücret konusunda ise Premier Lig ekibi Southampton’ dan 2,2 Milyon Euro kazanırken, Beşiktaş ‘ta kalmak istiyor ise yıllık 1,5 Milyon Euro gibi bir ücrete evet demek zorunda.

BEŞİKTAŞ FORMASI İLE ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNDÜ

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ ın son günlerde ki performansı ile dikkat çeken isimlerinden birisi olan Nathan Redmond kısa sürede kendisini süper lig de kanıtladı diye biliriz.

Nathan Redmond siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘a sezon başında 1 yıllığına kiralık olarak kadroya kattıkları önemli isimlerden birisi olurken takıma verdiği skor anlamındaki katkısı ise Şenol Güneş ile beraber üst seviyeye çıktı.

Bu sezon özellikle Fenerbahçe derbisi ile gösterdiği etkili performansı üzerine koyarak devam ettirmesi çok önemli oldu. Fenerbahçe derbisinde1 gol, 3 asistle oynayarak harika bir is çıkaran Nathan Redmond süper lig de bunun devamının geleceğini göstermişti.

Sezon başında fiziksel olarak tam anlamda hazır olmadığı için zorlanan Nathan Redmond özellikle Şenol Güneş sonrasında ilk 11’ in önemli isimlerinden oldu. Takıma hücum da ki desteği ve oyun aklı ile skora çok fazla etki eden isimlerden birisi olmayı başardı.

SİYAH BEYAZLI FORMA İLE NELER YAPTI?

Nathan Redmond sezon başında süre bulmadığı kısımlar dışında son haftalar da hücum anlamında takıma verdiği desteği çok oldu.

Bu sezon siyah beyazlı forma ile süper lig de 24 lig maçında süre alırken bunların 14’ ünde ilk 11’ de başlama fırsatı buldu.

Süper lig de 5 gol 5 asistlik performansı ile dikkat çeken tecrübeli oyuncu Beşiktaş ‘ın sezon sonun da elinde tutması gereken isimlerden birisi oldu.