Lionel Messi’nin Suudi Arabistan’ı Ziyaret Etmesi Krize Neden Oldu

2000’li yılların ikinci yarısından bu yana dünyanın en iyi futbolcularından birisi olarak gösterile Lionel Messi son olarak ülkesi Arjantin ile 2022 Dünya Kupası’nda zafere ulaşmıştı. 1987 doğumlu oyuncu 2021 – 2022 sezonundan bu yana Fransa’nın Paris Saint Germain kulübünde forma giyiyor. Ancak, Messi’nin PSG günleri pek iyi geçmiyor. Fransız kulübü Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Bayern Münih’e elendi. Bu durum Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak isteyen Lionel Messi ve takım arkadaşı Kylian Mbappe için ciddi bir hayal kırıklığı oldu.

Paris Saint Germain Ligue1’de istikrarsız bir görüntü çiziyor. Her ne kadar en yakın rakibi Olimpik Marsilya’nın beş puan önünde liderlik koltuğunda otursa da aldığı sonuçlar ile taraftarlarını üzüyor. Son olarak, kendi sahasında Brest’e 3-1 yenilen PSG’de eleştiri oklarının hedefinde Lionel Messi bulunuyor.

Arjantinli Oyuncu Kulüpten İzinsiz Bir Şekilde Suudi Arabistan’a Gitti

Lionel Messi takımının Brest’e 3-1 yenilmesinin ardından teknik direktör Christophe Galtier’in ve yönetimin izni olmadan Suudi Arabistan’a gitti. Söz konusu gezinin sebebi Messi’nin Suudi Arabistan’ın turizm elçisi olması! Eşi ve üç çocuğuyla birlikte kendisini Suudi Arabistan’da bulan oyuncunun bu tavrı tahmin edebileceğiniz üzere krize neden oldu. Paris Saint Germain Brest’i yendiği takdirde kadrodaki tüm futbolculara iki gün izin verilecekti. Ancak, mağlubiyet dolayısıyla söz konusu izinler iptal edildi. Ancak, Lionel Messi takım arkadaşları basına kapalı olarak idman yaparken Suudi Arabistan’a gitti. Daha önceden planlanan bu gezisini iptal etmeyerek kulübün tepkisini çekti.

Oyuncunun Kadro Dışı Bırakıldığı Söyleniyor

Paris Saint Germain kulübü geldiği günden bu yana takımı sahiplenmeyen ve bilhassa kritik maçlarda iyi bir performans ortaya koymayan Lionel Messi’den şikayetçi idi. Arjantinli oyuncunun idmana çıkmayıp şahsi işleri için ülke değiştirmesi bardağı taşıran son damla oldu. Paris Saint Germain’in Arjantinli oyuncuyu iki haftalığına kadro dışı bıraktığı iddia ediliyor. Buna ek olarak, Messi’ye iki haftalık maaşının verilmeyeceği de gelen bilgiler arasında! Hatta, dış basına göre Messi sezon sonuna kadar bir daha PSG formasını giyemeyecek. Bu gelişmelerden hangisinin veya hangilerinin doğru olduğunu önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Lionel Messi bu sezon Paris Saint Germain formasıyla şu ana kadar farklı kulvarlarda toplam 37 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 3 bin 277 dakika kaldı. 20 gol atıp 19 asist yaptı. Toplam 39 gole katkıda bulunarak ilerleyen yaşına rağmen performansından herhangi bir şey kaybetmediğini gösterdi.

Messi Barcelona’ya Geri Döner Mi?

Lionel Messi’nin Paris Saint Germain ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek. Yaşanan son olaylardan sonra Messi’nin PSG’de kalmayacağı kesin gibi! Barcelona eski yıldızını yeniden kadrosuna dahil etmek istiyor. Ancak, İspanyol kulübünün maddi durumu zannedilenden daha kötü!