Galatasaray’da Okan Hoca Yeni 11 Hazırlıyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray Beşiktaş derbisinde rakibine 3 – 1 kaybedilen maç sonrasında takımın teknik adamı Okan Buruk kadroda değişikliğe gitmeyi planlıyor.

Beşiktaş derbisi sonrasında oyuncularına da 2 güm izin vere Okan Buruk bu fırsatta derbide ki hataları çok iyi analiz edere teknik heyeti ile beraber kadro da değişikliğe gitmek isteyecek.

Galatasaray ‘ da derbi kaybı sonrasında fatura çok net 3 isme kesilmişti. Derbi de sol bekte görev alan Adekugbe üstü çizilen ilk isim oldu. Orta sahada ise takımın en güvendiği iki isim olan S. Oliveira ile Belçikalı yıldız D. Mertens oldu.

Sol bek te kesinlikle L. Dubois veya Kazım can ikilisinden birisi ile başlamayı planlayan Okan hoca orta sahada ise Belçikalı yıldızın yerine İtalyan isim Nicolo Zaniolo ‘ yu artık ilk 11’e dahil etmeyi düşünüyor. Orta sahada yaptığı hatayla takımının gol yemesine sebep olan Oliveira kenara çekerek yerine Berkan veya Midtsjö ‘yü yerli oyuncu sayısına göre ilk 11 de şans verecek.

Gelecek hafta kendi sahasında Başakşehir i konuk edecek olan sarı kırmızılı takım bu karşılaşmada Okan hoca takımda ki yapacağı değişiklikleri göreceğiz.

Savunmada sıkıntılar yasayan sarı kırmızılı takım da kalesinde çok gol görmesi sonrasında tecrübeli eldiven Muslera ‘nın da performansı tartışılmaya başlandı.

ORTA SAHADA İSİMLER DEĞİŞECEK

Sarı kırmızılı takım da Beşiktaş derbisi mağlubiyeti sonrasında ilk değişiklik orta sahada gelmesi bekleniyor.

Takımın bu sezon ki en önemli kozu olarak sahada yer alan Portekizli oyuncu S. Oliveira yedek kulübesine çekilmesi düşünülse de hücum anlamında Galatasaray ı bu çok zorlayacaktır.

Hücum da takımın aklı olan Portekizli nin olmaması yerine düşünülen Berkan veya Midtsjö aynı performansı sergilemelerini beklemek zor olur.

S. Oliveira ‘ nın ilk 11’ de yer aldığı Belçikalı yıldız D. Mertens’ in kulübeye çekilmesi ile orta sahada da Berkan ‘ı L. Torreira ‘Nın yanın da oynaması daha güçlü bir ihtimal olarak düşünüle bilir. Takımın hücum da ki pres ve enerjisi ile katkı sağlayan tecrübeli isim D. Mertens yedek kulübesi görünürken bunu kimin başlatacağını düşünürsek is gene L. Torreira ‘ nın omuzlarına kalacak gibi. O yüzden Berkan daha emniyetli olarak sahada Uruguaylı ile beraber oynaması hem takımın ritmini arttırırken hem de orta alan da ikili mücadelede top kazanımı mı artıracak.

SOL BEK İÇİN KAZIM CAN ARTIK FORMAYI ALMALI

Yerli oyuncu statüsü zorluğundan 3. Yerli isim olarak sol bekte Adekugbe yer alırken Başakşehir maçı ile l. Dubois veya Kazım Can yeniden ilk 11’ e döne bilirler.

Kazım can ‘In formayı her türlü hak ettiğini düşündüğüm için Adekugbe den daha kötü bir performans ile sahada olacağını düşünmüyorum.