Ezgjan Alioski Son Performans Değerlendirmeleri

Ezgjan Alioski Fenerbahçe’de sol bek ve kanat pozisyonunda performansını sunan Makedon futbolcudur. Fenerbahçe’de kiralık olarak performansını sunan Alioski Suudi Arabistan’ın futbol kulübü El-Ehli de performansını gerçekleştiriyor. Alınan son duyuma göre maçlardaki başarısı Fenerbahçe’nin bonservisini alarak kadroya katmak isteği olduğunu ortaya çıkardı. Daha çok Suudi Arabistan basınında yer bulan bu haber Fenerbahçe’nin oyuncunun kiralık sözleşmesinin bitmesini beklediğini ifade etti.

Ortaya koyduğu performans ile gördü göz dolduran Alioski Fenerbahçe’de 12 farklı maça çıkarak saha içi performansını gözler önüne serdi. Henüz 30 yaşında olmasına rağmen çıktığı maçlardan biri golü ve bir asisti bulunuyor. Oyunlar içerisinde atletik, çevik oluşu, takım ile işbirliğindeki düzeyli kontakt ve kişisel başarısı, istenen ve aranan bir oyuncu olmasını da sağlıyor.

Alioski İstikrarı ile Yükselişini Koruyor!

Alioski hem Süper Lig’de hem de Avrupa Ligi’nde mücadelesinden vazgeçmiyor. Öte yandan Fenerbahçe oyuncuyu tamamen kadrosuna katma isteğinde çalışmalarını başlatmış gözüküyor. Makedon oyuncunun Suudi Arabistan Ligi’nde sunduğu performans sezonunda 6 farklı gol ve 9 asisti imza atmıştı. İstikrarlı olarak yükselişinde yeni bir aşama katetmesi henüz 30’lu yaşının başlangıcında olan oyuncu için kariyerinde özellikle hücum atakları ön plana çıkıyor.

Alioski’nin özellikle top çalımlarındaki çevik hamleleri dikkat çekiyor. İngiltere’de ortaya koyduğu performansı Süper Lig takımları arasında yer alan Fenerbahçe’de de ortaya koyabilirse sol bek pozisyonundaki açığı kökten çözmüş olacak. Başarılı oyuncu geçtiğimiz sezonda 28 farklı maçta 67 gol pası ile anılıyor. Milli takım forması giyerek 56 farklı karşılaşmada boy gösteren genç oyuncu sol bek pozisyonundaki tecrübesi ile dikkat çekiyor.

Kadroya Alma Dedikoduları Başladı!

Alioski Fenerbahçe tarafından Suudi Arabistan futbol kulübü El-Ehli’den bir yıllığına kiralandı. Kiralama süresi henüz 3. ayını tamamlamışken bonservisini almak için yeni bir atılımda bulunduğu duyuldu. Sol bek pozisyonunda sunduğu performansı ile beğeni kazanan Ezgjan Alioski, maçtaki performansı ile değerini koruyor. Yeni yılın başlangıcında Alioski’yi Fenerbahçe kadrosuna katma çalışmalarının hız kazanacağı biliniyor. Her şartta Fenerbahçe’de bulunmanın kendisi için bir şans olduğunu ifade eden Alioski Fenerbahçe’ye katılabilmek için sürecin tamamlanmasını sabırsızlıkla beklediğini de ifade ediyor.

Öte yandan hem takım arkadaşları hem de teknik direktör tarafından performansı başarılı ve ilişkileri kuvvetli bulunuyor. Alioski’nin taraftarlar ile olan bağlantıları da oldukça kuvvetli başarılı performansının altında her ne kadar sürdürülebilir ve istikrarlı çalışmaları yapıyor olsa da takımı destekleyen taraftarların da rolü büyük gözüküyor. Ortaya koyduğu bu performans devam ettiği müddetçe henüz 30’lu yaşlarında olan futbolcunun Fenerbahçe’de sağlam bir kadro bulması da doğal ve olağan bir süreç olarak gözüküyor.