Bursaspor’un Ankara’da Maç Kazanma İsteği

Osmanlıspor pazar günü oynanacak Osmanlıspor-Bursaspor maçına hazırlanırken iki takım da kazanma düşüncesiyle sahaya çıkacak. TFF 1. Lig 21. Hafta maçı olan bu maçı Bursaspor’un kazanma isteğinin farklı bir anlamı da bulunuyor. Bursaspor takımı son 5 senedir Ankara’da oynadığı lig maçını kazanamıyor. Bursaspor Osmanlıspor’u pazar günü oynayacağı maçta yenip 5 sene sonra Ankara’da maç kazanmak istiyor.

Bursaspor Ankara’da en son galibiyetini 2015 yılında Türkiye Kupası maçında aldı. 2015 yılından sonra Bursaspor Ankara’da oynadığı resmi maçlardaki sonuçları 4 yenilgi ve 3 beraberlik oldu. Bursaspor bu döngüyü kırıp Ankara’dan galibiyet ile dönmek istiyorum. Bursaspor’un oynadığı son maçlarda attığı goller ile adından söz ettiren Yevlen Seleznov da Osmanlıspor maçı kadrosunda Bursaspor ile sahaya çıkacak. 1 maç cezası olan ve cezası Osmanlıspor maçında biten Yevlen Seleznov Bursaspor’un gol ümidi olacak.

Osmanlıspor 3 Puanın Peşinde

Osmanlıspor 1. Ligde 16. Sırada bulunuyor ve Osmanlıspor’un bulunduğu bu sıra küme düşme riskinin yüksek olduğu anlamına geliyor. Osmanlıspor-Bursaspor maçından Osmanlıspor 3 puan alıp ligin alt sıralarından kurtulmak istiyor, 3. Sırada bulunan Bursaspor da şampiyonluk iddiasını devam ettirmek istiyor.