Ankaraspor Sarıyer’in Konuğu Oluyor

Bu sezon iki ileri bir geri gitmekten bir türlü kurtulamayan Ankaraspor, oynadığı son 2 maçta 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 5 puan kaybetti. Kaybedilen 5 puanın önceki haftalarda yakalanan dikkat çeken serinin verdiği olumlu etkiyi de yok etmeye başladığı düşünüldüğünde Ankara temsilcisinin en kısa zamanda bir galibiyet alarak durumu toparlaması gerekiyor. İşte bu bağlamda ligin 32’inci haftasında Sarıyer’in konuğu olan Mavi Beyazlı takım, zor durumdaki rakibini alt ederek moral bulmayı hedefliyor.

Hatalar Silsilesi

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta Ankara’yı temsil eden Ankaraspor adına çok iyi geçen bir sezon değil ve takım neyi iyi yaptıysa kısa süre içerisinde onu kötü hale getirebiliyor.

Son haftalarda yakaladığı yükselişi oynadığı son 2 maçta sahalarda bıraktığı 5 puanla birlikte tekrardan durduran Ankaraspor’un ne yaptıysa kendine yaptığını dile getirmek gerekiyor. Takım çok daha dikkatli olsa şu an bulunduğu konumda olabilir.

Öte yandan bu durum aslında odaklanma konusunda belirli problemlerin olduğunu kanıtlıyor. Ekip sezonun erken döneminde hedefsiz kaldı ve her maça aynı şekilde odaklanamadığı için de bu gibi puan kayıpları kaçınılmaz oluyor.

Ligin 32’inci haftasında Sarıyer’in konuğu olan Ankaraspor’u bu bağlamda zor bir maç bekliyor. Rakip takım 31 haftalık süreçte 33 puan toplayabildi ve son 5 maçının hiçbirini kazanamadı. Bu maçlarda 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 11 puan kaybeden İstanbul temsilcisinin Ankaraspor karşısında nasıl bir strateji izleyeceğim de merak konusu.

Olduğu Yerde

Ankaraspor’un Sarıyer ile oynayacağı maç aslında büyük ölçüde hedefsiz kalmış iki takımın birbirleriyle yaptıkları müsabaka anlamına geliyor. Sarıyer kazanamasa da kaybetmeme üzerine bir strateji izlediği için aldığı beraberlikleri 2 puan kaybı yerine 1 puan kazancı olarak görüyor.

Bu bağlamda zaten küme düşme hattıyla arasına hatırı sayılır bir fark koyan İstanbul temsilcisi karşısına çıkacak olan Ankaraspor da zaten bir hedef koyabilme şansı vardıysa da bu şansı son 2 maçta kaybettiği puanlarla birlikte kaçırdı.

Bu noktada Başkent ekibinin yöneticilerinin şapkayı öne koyarak bir düşünmeleri gerekiyor olabilir. Zira bir alt lige düştüğü sezonda bir takımın bu kadar hedefsiz kalması gerçekten anlaşılabilir gibi değil. Takım maddi zorluklar nedeniyle küme düşmüş olsaydı ve bu sezon yaşananlar yaşansaydı herkes bu durumu kabul edebilirdi.

Üstelik Ankaraspor’un bu hedefsizliği tek bir teknik direktörle de oluşmadı. Tüm bu tercihlerin yapılmasında hocalara güvenilmesi veya güvenilmemesinde yöneticilerin ciddi sorumlulukları olduğu ortada.

Sarıyer maçından alınacak 3 puan Ankaraspor adına kötü gidişatın durdurulması anlamına gelecek. Takımın daha da derin bir krize doğru ilerlememesi adına bu gibi maçlardan iyi sonuçlarla çıkması gerekiyor. Çünkü kaybedilen her puan genel tabloda daha kötü bir Ankaraspor’u beraberinde getiriyor.