Ankaraspor’un Düzeltmesi Gereken Durumlar

Bu sezon TFF 2.Lig’de verdiği mücadelede vasat altı veya vasat olarak değerlendirilebilecek bir performans sergileyen Ankaraspor adına gelecek sezon çalışmaları yakın zamanda başlayacak ancak Mavi Beyazlı takımın geçen sezondan taşıdığı bazı sorunları çok kısa sürede çözmesi gerekiyor. Başkent temsilcisi geçen sezon hem savunmada hem de hücumda problemler yaşarken kadro iskeleti konusunda da çeşitli problemler yaşandığını belirtmek gerek. Bununla birlikte takımları adına endişelenen taraftarların bu endişesini azaltabilmek adına kulüp politikasının çok daha şeffaf bir şekilde açıklanması şart.

Ankaraspor’da Belirsizliğin Getirdikleri

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Ankaraspor adına can sıkıcı olan durumlardan birisi hem kadronun hem de teknik ekibin isteksiz görüntüsüydü.

Mavi Beyazlı ekip sanki hiçbir hedef yokmuşçasına veya olamazmışçasına mücadele edince taraftarlar da haklı olarak hayal kırıklığına uğradılar ve bu hayal kırıklığını da mümkün olan kanallardan oyunculara ve kulübe net bir şekilde ilettiler.

Bununla birlikte Ankaraspor adına gelecek sezonun yönetimsel çalışmaları başladı ve oyuncular da yakın zamanda sahaya inecek gibi görünüyor. Tüm bu durumlar ilk olarak sözleşmesi sona ermek üzere olan oyunculardan gelecek sezon kadroda tutulmak istenenlerle uzatma görüşmeleri yapmak gerektiğini net bir biçimde ortaya koyuyor.

Öte yandan takımın artık bir kulüp politikası belirlemesi gerekiyor. Afjet Afyonspor’da bilhassa sportif direktör rolüyle tanıdığımız İbrahim Çelik kulübün başına getirildi. Bu bağlamda Çelik ile birlikte uzun vadeli bir süreç mi hazırlanacak yoksa bu kulüp önümüzdeki sezon direkt olarak şampiyonluğa mı oynayacak bu durumların belirlenmesi şart.

Zira taraftarlar ister istemez her senenin başında kulüpleri adına beklentiye giriyorlar ve sezonun sonunda beklentinin yerini hayal kırıklığı alıyor. Bu sene Taner Taşkın gönderildikten sonra göreve getirilen İlker Püren de her ne kadar yetenekli bir teknik adam olmasına rağmen en az oyuncular kadar isteksiz bir görüntü içerisindeydi.

Yönetimsel bir sıkıntı mı var veya bir başka problem tüm kulübün istikbalinin mi önüne geçiyor Ankaraspor özelinde bu soruların hiçbirinin cevabı bilinmiyor.

Ne Savunmada Ne Hücumda

Öte yandan Ankaraspor bu sezon ne savunmada ne de hücumda fark yaratan bir performans sergilemeyi başarabilmiş değil.

Bilhassa hücum tarafında beklentilerin altında kalan Mavi Beyazlı ekipte gol yükünü sırtlayabilecek oyuncuların azlığı ve var olan oyunculara da binen yük düşünüldüğü zaman bu noktaya etkili eklemelerin yapılması gerektiği şart gibi gözüküyor.

Bununla birlikte savunmada da liderlik edebilecek bir oyuncuyla orta sahada yaratıcılığı bir iki seviye üste çıkarabilecek oyunculara ihtiyaç var. Hemen hemen her takım transfer çalışmalarına şimdiden başladılar ve hatta bazıları yeni transferlerini de açıkladılar ancak Ankaraspor ile alakalı basında herhangi bir dedikodunun dahi yer almıyor oluşu gerçekten düşündürücü.