Ankaraspor’da Hakem Hatası Tepkisi

TFF 1. Lig 2020-2021 futbol sezonuna Ankaraspor 1-0 Eskişehirspor galibiyeti ile başlamıştı. Eskişehirspor karşısında alınan bu galibiyet Ankaraspor futbolcularının ve takımın moralini yükseltmişti. 2. Hafta maçında Keçiörengücü ile deplasmanda karşılaşan Ankaraspor 2-0 yenilgi ile maçtan ayrıldı. Alınan yenilgi ile Ankaraspor takımında moral bozukluğu yaşansa da Ankaraspor takımı maçtaki halem hataları olduğu kanısındalar.

2-0 skor ile Keçiörengücü galibiyeti ile biten Keçiörengücü – Ankaraspor maçında karşılaşmanın ilk golü 34. Dakikada Burak Aydın’dan geldi. Keçiörengücü’nü 1-0 öne geçiren bu gol penaltı kararı ile atılan bir goldü. Ankaraspor takımı bu penaltı kararının hatalı olduğunu düşünüyor ve haksız bir penaltı kararı ile 1-0 yenik duruma düştüklerini düşünüyorlar.

Penaltı ve Kırmızı Kart Olmalı

Keçiörengücü’ne penaltı kararının verilmesini sağlayan hareketten 2 dakika önce Ankaraspor futbolcusu Erdem Çetinkaya’ya yapılan hareket Ankaraspor takımına göre penaltı kararı ve kırmızı kart verilmesi gereken pozisyondu. Fakat Ankaraspor lehine penaltı kararının verilmemesi ve devamında Keçiörengücü lehine penaltı kararının verilmesinin ardından mor sarılı ekip 1-0 yenik duruma düşmüştü.

Güncel Yazılar