Ankaraspor Van Belediye İle Puanları Paylaştı

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta güvenli bölgede mücadele eden Ankaraspor, Ankara Osmanlı Stadyumu’nda Van Büyükşehir Belediyespor’u konuk edip, 1 puanı rakibiyle paylaştı.

İki Takım Da Aynı Hedefteydi

Teknik direktör İlker Püren yönetimindeki Başkent ekibimiz, Doğu Anadolu temsilcisi Vanspor karşısında TFF 2. Lig Kırmızı Grup 35’inci hafta mücadelesine şu 11 oyuncuyla çıktı:

10 – Sedat Cengiz, 20 – Şahin Fıstıkçı, 21 – Ramazan Eren Demir, 23 – Oğuzhan Efe Yılmaz, 24 – Batuhan Tur, 28 – Erdal Öztürk, 77 – Fatih Kızılkaya, 80 – Doğukan İnci, 93 – Recep Yemişçi, 94 – Orhan Aktaş

Bu 11 isimle TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta play off şansını son haftalara kadar kovalamaya çalışan Doğu Anadolu takımı Van Büyükşehir Belediyespor karşısına çıkan İlker Püren’in oyuncularına güveni tamdı. Teknik direktörümüz yedekten oyuna dahil olacak isimleriyle gerektiğinde maçın gidişatına göre hamleler yapmaya da hazırdı.

Öte yandan Vanspor Büyükşehir Belediyespor tarafında ise 11’de Ankaraspor karşısında galibiyet için görevlendirilen isimler şunlardı:

7 – Emrah Tacir, 9 – Hamza Küçükköylü, 14 – Furkan Polat, 15 – Uğur Adem Gezer, 23 – Miraç Acer, 33 – Onur Tekin, 44 – Taha Gür, 61 – Ogün Özçiçek, 88 – Mehmet Özdıraz, 93 – Barış Gök

İki takımın da hafta içi yaptıkları çalışmalarda ana planları hiç şüphesiz kazanmaktı. Van Büyükşehir Belediyespor oyuncularının ve teknik heyetinin bu isteğinin ardından play off umudu yatıyordu.

Zira bu maç öncesinde TFF 2. Lig Kırmızı Grup 2021 – 2022 Sezonu’nda oynadığı son 14 karşılaşmadan sadece 1 mağlubiyet almış olan Van Büyükşehir Belediyespor, son 5 maçta ise sadece 1 kez galip gelmişti.

Onlar için sezonun bu aşaması, geride kalan süreçte getirdiklerini kaybetmemek adına ince bir ipin üstünde yürümeye benziyordu. Bu maç öncesinde 34 karşılaşmada topladığı 60 puan birlikte TFF 2. Lig Kırmızı Grup puan tablosunda Çorum Futbol Kulübü’nün hemen üstünde olan Van temsilcisi için her puan kıymetliydi.

Öte yandan Ankaraspor’un ise böyle bir kaygısı yoktu. Ortalama bir sezon geçiren Başkent temsilcimizde teknik direktör İlker Püren’in öğrencilerinin ne düşmekle ne çıkmakla ilgili bir planları yoktu.

Öyle ki mavi beyazlı takımımız, düşme hattının sınırındaki takımlar ile 14 puan fark açmış durumdaydı. Bu puan farkının ön gördüğü üzere kalan 4 haftada zaten düşme ihtimali gibi bir şey söz konusu dahi değildi.

Teknik direktör İlker Püren önderliğindeki Ankaraspor, maça bu rahatlıkla çıktı.

Ankaraspor Geriden Geldi

Ankaraspor ile Van Büyükşehir Belediyespor arasındaki TFF 2. Lig Kırmızı Grup 35’inci hafta mücadelesi adeta ilk düdüğün ardından gelen golle başladı.

Henüz 2’nci dakikada mavi beyazlı takımımız adına sahneye çıkan Ramazan Eren Demir attığı golle Ankaraspor’un maça 1 – 0 önde başlamasına neden oldu.

Ne var ki bu gol sevinci 16 dakika sürdü ve Van Büyükşehir Belediyespor Miraç Acer ile eşitliği yakaladı. İlk yarının bitimine dakikalar kala 45+2’de bu kez Mehmet Özdıraz’ın golü geldi ve konuk ekip soyunma odasına 1 – 2’lik sonuçla girdi.

Tıpkı ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıya da fırtına gibi başlayan İlker Püren’in öğrencileri, Şahin Fıstıkçı ile 2 – 2’yi yakaladı.

Bu golün ardından skor maç sonuna kadar değişmedi ve taraflar 1 puanı paylaştılar.