Ankaraspor Prestij Maçında 3 Puan Aldı

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta bu sezon gösterdiği performansla orta sıralarda bulunan Ankaraspor, sezonu güzel bir şekilde bitirmek istiyor.

Teknik direktör İlker Püren önderliğinde TFF 2. Lig Kırmızı Grup 2021 – 2022 Sezonu’nu vasatın üstüne çıkamadan bitiren mavi beyazlı Ankara temsilcimiz, Somaspor ile oynayacağı maç öncesinde puan tablosunda rakibinden 4 puan gerideydi.

Ankaraspor, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta 2021 – 2022 Sezonu’nda bu karşılaşma öncesinde 35 maça çıkmıştı. Bu 35 mücadeleden 12 galibiyet alan takım, 12 beraberlik ve 11 beraberlikle birlikte toplam 23 maçta puan kaybetmişti. Tüm bu sürecin sonunda hanesine 51 puan yazdıran teknik direktör İlker Püren ve öğrencileri, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta play off potasından çift hanelerde puan farkıyla geride kalmıştı.

Tıpkı kendisi gibi Ankara temsilcimizin rakibi de çok benzer bir sezonu geride bırakıyordu. Manisa temsilcisi Somaspor, 35 maçlık periyotta 15 galibiyetle fena bir iş çıkarmamıştı. Üstelik Somaspor sadece 7 beraberlik almıştı.

İşte onları play off yarışından dışarıda bırakan da tam olarak bu oldu. Az beraberlik almasına karşın 14 mağlubiyetten kurtulamayan takım, 52 puanla kendine orta sıralarda yer bulabildi.

Bu iki orta sıra takımının TFF 2. Lig Kırmızı Grup 36’ncı haftadaki amaçları, birbirlerine üstünlük sağlayıp sezonu daha üst sıralarda bitirmeyi başarmaktan başka bir şey değildi.

İlker Püren Kadrosunu Hafta İçi Belirlemişti

ankaraspor

Mavi beyazlı Başkent ekibimizde teknik direktörlük koltuğunda oturan İlker Püren, TFF 2. Lig 36’ncı haftasındaki Somaspor karşılaşmasında sahaya şu 11 oyuncuyu sürdü:

5 – Gökhan Kurumuş, 10 – Sedat Cengiz, 20 – Şahin Fıstıkçı, 21 – Ramazan Eren Demir, 23 – Oğuzhan Efe Yılmaz, 24 – Alaettin Batuhan Tur, 28 – Erdal Öztürk, 80 – Doğukan İnci, 93 – Recep Yemişçi, 94 – Orhan Aktaş, 99 – Bayram Kılıç.

Buna karşın Manisa temsilcisi rakibimiz Somaspor’da ise teknik heyet zorlu Ankaraspor karşılaşması öncesinde yaptığı çalışmalarla 11 ismi çok önceden belirlemişti. Bu 11 isim ise şu futbolculardan oluştu:

2 – Eray Korkmaz, 5 – Oğuzhan Yıldırım, 8 – Mücahit Aslan, 10 – Özcan Aydın, 13 – Muharrem Tunay Meral, 14 – Onur Ulaş, 22 – Yılmaz Ceylan, 25 – Mustafa Şengül, 39 – Eray Pazar, 49 – Yasin Yıldız, 70 – Serkan Ömüray Gölükçü.

Ankaraspor İstediğini Almayı Başardı

Karşılaşma 24 Nisan 2022’de (bugün) Manisa Soma Atatürk Stadyumu’nda saatler 15:00’ı gösterdiğinde başladı.

Teknik direktör İlker Püren ve ekibi oynadığı son 6 maçta 5 kez mağlup olan Somaspor’a bir darbe vurmak istiyorlardı. Bu istek dakikalar 18’i gösterdiğinde gerçeğe yaklaştı.

Attığı gollerle dikkat çeken Şahin Fıstıkçı, Somaspor ağlarını havalandırmayı başararak mavi beyazlı Ankara temsilcimizi maçta avantajlı konuma geçirdi.

Furkan Eliaçık’ın sakatlanarak oyundan çıktığı ilk yarıdan sonra ikinci yarının başında oyuna Furkan Çil ve Gürkan Öztürk’ü sokup galibiyetten emin olmak isteyen teknik direktör İlker Püren, amacına ulaştı.

90 dakika sonunda çalan düdük, Ankaraspor’un deplasmandaki 0 – 1 galibiyetini ilan etti ve takımlar arasındaki puan farkı 1’e indi.