Ankaraspor Maçının Hakemi Belli Oldu

 Bu sezon TFF 2.Lig’de vasatı aşamayan bir performans sergileyen Ankaraspor, 5 maçlık yenilmezlik serisinden sonra Sivas Belediyespor karşısında aldığı 2-0’lık mağlubiyet nedeniyle sarsılmıştı. Başkent temsilcisi bu maçın hasarlarını telafi edebilmek ve yaralarını sarabilmek adına 26 Mart Cumartesi günü Bayburt Özel İdare Spor’u konuk edeceği maçtan galibiyetle ayrılmayı hedef olarak belirlerken TFF’nin yaptığı açıklamayla haftanın programı da belli oldu.

Yeni Hakem

Türk futbolunun gündemi durmadan başka bir konuyla değişiyor ve ne yazık ki her geçen gün daha karanlık bir atmosfer oluşuyor ancak yine de müsabakalar devam ediyor.

Milli Takımımızın Portekiz karşısında aldığı dramatik yenilgiyle birlikte üzüldüğümüz bugünlerde Süper Lig ve TFF 1.Lig’de Milli Takım arası verilmiş durumda. Bununla birlikte Ankaraspor’un da mücadele ettiği TFF 2.Lig ve alt liglerde müsabakalar tam gaz devam ediyor.

Ligin 31’inci haftasında Bayburt Özel İdare Spor takımını konuk edecek olan Başkent ekibinde bu maçın hazırlıkları tamamlandı. Teknik direktör İlker Püren ve öğrencileri, Bayburt temsilcisi karşısında alınacak bir galibiyeti oldukça önemsiyorlar.

Zira takımın 5 maç aradan sonra Sivas Belediyespor ile oynadığı maçtan aldığı mağlubiyet taraftarı oldukça üzdü ve Ankarasporlu taraftarların önünde oynanacak bu maçtan alınacak galibiyetin değeri git gide arttı.

Bununla birlikte Ankaraspor’un Bayburt Özel İdare Spor ile oynayacağı maçın hakemi de Berkan Çetin olarak atandı. Yeni hakemlerden biri olan Berkan Çetin, bu sezon toplamda 7 maçta orta hakem olma sorumluluğunu üstlendi.

1 Türkiye Kupası ve 1’i Beyaz Grup olmak üzere 6 TFF 2.Lig müsabakasında düdük çalan Çetin, bu maçlarda 27 kere sarı kartına başvurdu. 1 kere çift sarı karttan kırmızı kart gösteren genç hakem direkt olarak kırmızı kartına hiç elini götürmedi.

Son olarak TFF 2.Lig Kırmızı Grup’un 27’inci haftasında oynanan İnegölspor-Ergene Velimeşe maçında düdük çalan Berkan Çetin, 1 ay sonra Ankaraspor ile Bayburt Özel İdare arasında oynanacak maça atanmış oldu.

Ankaraspor’un Hedefleri

Ankara temsilcisi adına matematiksel olarak şans devam ediyor olsa da genel anlamda bu sezonun kayıp olarak geçtiğini dile getirmek yanlış olmaz.

Takımın artık gelecek sezona daha fazla odaklanacağını tahmin etmek zor değil. Bununla birlikte bu odaklanma özellikle oyuncular adına bir tatil havası da yaratmamalı. En nihayetinde bu lig henüz sonuçlanmadı ve Ankaraspor’un bahsi geçtiği gibi matematiksel de bir şansı var.

Öte yandan takımın planlamalara şimdiden başlaması oldukça önemli. Üst ligden gelecek olan ekiplerden birisi Balıkesirspor olacak. Diğer iki ekip de kuvvetle muhtemel Denizlispor, Altınordu ve Bursaspor kümesinden gelecek takımlardan olacak. Altınordu’nun gençliği Balıkesirspor’un da maddi durumları düşünüldüğünde gelecek sezon adına Ankaraspor’un ligin güç odağında daha merkezi bir konum alacağı düşünülse yanlış olmaz.