Ankaraspor Kahramanmaraşspor’u Konuk Ediyor

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta vasat bir performans sergileyen ve bu performansın neticesinde orta sıralarda yer alan Ankaraspor, ligin 29’uncu hafta müsabakasında kendi sahasında Kahramanmaraşspor’u konuk ediyor. İki takımın da çok formunda olmadığı bir döneme denk gelen maç 4 Mart 2022 günü saat 14.30’da başlayacak.

Vasat

Bu sezon Ankaraspor’un TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesini açıklamak için tek kelime kullanmak gerekirse o kelime kesinlikle vasat olurdu.

Sezon başından bu yana ne uzar ne kısalır bir performans göstererek orta sıralarda takılı kalan Ankaraspor, işin daha da kötüsü son haftalarda yaşadığı puan kayıplarıyla birlikte orta alt sıralara kadar da geriledi.

Bununla birlikte takımın hâlâ daha ciddi bir gücü var ve bu gücün kullanılabilmesi adına 29’uncu haftada oynanacak Kahramanmaraşspor maçı oldukça kritik olacak.

Zira her ne kadar kümede kalma mücadelesi veriyor ve küme düşme hattında yer alıyor olsa da Kahramanmaraşspor Ankara’ya son maçını kazanarak moral bulmuş bir takım olarak geliyor. Ek olarak takımın kümede kalabilmesi için Ankaraspor gibi orta sıralarda yer alan takımlardan puan veya puanları çalması gerekiyor.

Ankaraspor ise artık moral bulmalı. Başkent temsilcisi oynadığı son 5 maçta sadece 1 galibiyet alabildi ve geriye kalan 4 maçta aldığı 2’şer beraberlik ve mağlubiyet ile toplamda 10 puan kaybetmiş oldu.

İki takım arasında sezonun ilk devresinde Kahramanmaraş’ta oynanan maç Ankaraspor’un 1-0’lık üstünlüğüyle sona ermişti. İki takım arasında oynanan maçlarda rakibine hiç yenilmeyen Ankaraspor, 3 kere karşı karşıya geldiği rakibini 2 kez mağlup etti ve 1 maç da beraberlikle sonuçlandı.

Ayrıntılarda Gizli

Bununla birlikte Kahramanmaraşspor’un belirli handikapları olan ve bu nedenle de küme düşme hattından kurtulamayan bir takım olduğunu hatırlamakta fayda var.

Maraş temsilcisi ligin en kötü averaja sahip takımı. Oynadığı 27 maçta toplamda 63 gol yiyerek maç başına 2’den fazla gol yeme ortalamasıyla mücadele eden Kahramanmaraşspor, buna karşılık sadece 20 gol atabildi.

Ligin savunma anlamında en zayıf takımı olan rakibine karşı Ankaraspor’un bu durumu kendi lehine çevirmeyi bilmesi gerekiyor. Ankara temsilcisi kendi sahasında oynadığı 14 maçta 24 gol atarak iyi bir iş çıkardı.

Bununla birlikte Ankaraspor’un da son haftalarda oynadığı maçlarda gol atmakta zorlandığını söylemek yanlış olmaz. Bu durumun değiştirilebilmesi ve yeni bir galibiyet serisinin başlatılabilmesi adına Kahramanmaraşspor iyi bir rakip olabilir.

4 Mart 2022 tarihinde oynanacak maç öncesi Ankaraspor 37 puanla ligin 11’inci sırasında yer alıyor. Kahramanmaraşspor is 27 maçta sadece 16 puan toplayabildi ve 19’uncu sıraya yerleşti. Açık konuşmak gerekirse Kahramanmaraş temsilcisi adına ligin geriye kalan maçlarından bir umut çıkartabilmek pek kolay değil. Zira küme düşme hattının bir sıra üstünde yer alan Turgutluspor ile Kahramanmaraşspor arasında tam 12 puan fark bulunuyor.