Ankaraspor Furkan Çil ve Erbay Eker ile Yollarını Ayırdı

Ankaraspor; yakından takip edenlerin bildiği üzere geçtiğimiz sezon 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele etti. Birkaç yıl önce Osmanlıspor ismiyle Süper Lig’de yer alan takımın kendisini 2.Lig’de bulması Türk futbolu adına üzücü bir durum idi. Ankaraspor’un bu duruma düşmesinin birden çok sebebi bulunuyor. Her şeyden önce, kulübün maddi sıkıntılarından bahsetmeliyiz. Süper Lig’de yer aldığı dönemde kadrosunda bulunan oyunculara borçlarını ödeyemeyen Ankara ekibi; söz konusu sebepten dolayı transfer yasağı almıştı. Bu transfer yasağını 2020 – 2021 sezonunun başında kaldırabilmişti. Hatta, o dönem dokuz futbolcuyu birden kadrosuna katmıştı.

Ankaraspor; maddi sıkıntıların yanı sıra yönetimsel sorunlar sebebiyle de istediği başarıyı elde edemedi. Kulübün iç dinamikleri sorunluydu. Ayrıca, kulübün teknik direktör ve futbolcu seçimlerinin de başarısız olduğunu ifade etmeliyiz. Ankaraspor; kötü geçen bir sezonun ardından bazı futbolcuları ile yollarını ayırma kararı aldı.

Ankaraspor Erbay Eker’in Sözleşmesini Yenilemeyecek

Ankaraspor yönetimi; sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihi itibariyle bitecek olan Erbay Eker’in sözleşmesini yenilememe kararı aldı. 3 Temmuz 1991 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; 2022 yılının Ocak ayında Kırşehir Belediyesi’nden herhangi bir bonservis bedeli olmadan Ankaraspor’a transfer olmuştu. Deneyimli oyuncu; geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Hatayspor formasıyla toplam 11 maça çıkabildi. Söz konusu maçlarda sahada 621 dakika kaldı. Gol ve asist katkısında bulunamamasının yanı sıra ortaya koyduğu futbol ile de güven vermedi. Bu durumun bir sonucu olarak sözleşmesi de yenilenmedi.

31 yaşındaki sağ bekin önümüzdeki sezon hangi takımın formasını giyeceği henüz belli değil!

Ankaraspor Furkan

Furkan Çil ile Ankaraspor’un Yolları Ayrıldı

Ankaraspor’da takımdan ayrılması kesinleşen bir diğer ismin Furkan Çil olduğunu ifade edebiliriz. 1993 doğumlu futbolcu; futbola Balıkesirspor altyapısında başladı. Yıllar içerisinde farklı kulüplerde forma giydi. 1.67 boyundaki ön libero; 2021 yılının Ağustos ayında herhangi bir bonservis bedeli olmadan Altınordu’dan Ankaraspor’a transfer oldu.

Furkan Çil; geçtiğimiz sezon Ankaraspor formasıyla toplam 36 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 3 bin 62 dakika kaldı. Takımın en çok süre alan isimlerinin başında geliyordu. Sezonu bir gol ve bir asist ile tamamladı. Ankaraspor’un aldığı galibiyetlerde en çok öne çıkan isimlerden birisiydi.

Furkan Çil’in ortaya koymuş olduğu başarılı performans farklı kulüplerin de dikkatini çekti. Önümüzdeki sezon 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Bucaspor 1928 kulübü; sezonun tamamlanmasıyla beraber Furkan Çil’e teklif yaptı. 29 yaşındaki futbolcu bu teklifi kabul etti. İzmir ekibi ile iki yıllık sözleşme imzaladı. Furkan Çil; önümüzdeki iki sezon boyunca Bucaspor 1928’in formasını giyecek. Deneyimli oyuncunun Ankaraspor için önemli bir kayıp olduğunu ifade edebiliriz.

Ankaraspor Transfer Yapacak Mı?

Ankara ekibinin 2022 – 2023 sezonu için transfer yapıp yapmayacağı belirsizliğini koruyor. Maddi sıkıntılar ile boğuşan kulübün işi bir hayli zor!