Ankara’da Kazanan Çıkmadı

Spor Toto 1. Lig’in 30. Haftasında Ankaraspor, 15 Nisan Perşembe günü kendi sahasında Altay’ı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan gollerle 2 – 2 berabere sonuçlandı. Konuk takım Altay’ın gollerini Scuk ve Deniz Kadah atarken, Ankaraspor’un gollerini ise Samet Kaya ve Marcus Pedersen kaydetti.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda rakibi ile oynadığı maçtan beraberlikle ile ayrılan teknik direktör Osman Özköylü önderliğindeki Altay, 1. Lig’de 3. Beraberliğini almış oldu. Öte yandan kendi evinde rakibi ile oynadığı maçta berabere kalan Ankaraspor ise bu sezon 1. Lig’de 8. Beraberliğini elde etmiş oldu.

Maçın Detayları

Spor Toto 1. Lig’in 30. Haftasında Osmanlı Stadı’nda Ankaraspor ile Altay kozlarını paylaştı. Ev sahibi Tomas, Gökhan Akkan, Mudimu, Ali Ülgen, Mahmut Akan, Barış Zeren, Blagojevic Erdem Çetinkya, Olatunbosun ve Marcus Pedersen 11’i ile maça başladı. Konuk takım Altay ise Cihan Topaloğlu, Berkay Sülüngöz, Murat Akça, Tolga Ünlü, Erdem Uğurlu, Thiam, Scuk, İlhan Depe, Regattin, Erhan Çelenk ve Paixao 11’i ile sahaya çıktı. Ev sahibi Ankaraspor, maçın 9. Dakikasında Marcus Pedersen’in asistinde Samet Kaya’nın atığı golle karşılaşmada 1 – 0 öne geçen taraf Ankaraspor oldu. Maçın 25. Dakikasında ise Altay, Scuk’un attığı golle karşılaşmada 1 – 1’lik eşitliği sağladı. Mücadelenin ilk yarısı 1 – 1 sona erdi.

Maçın 50. Dakikasında ilk golün asistini yapan Marcus Pedersen, bu kez Blagojevic’in asistinde golünü atarak Ankaraspor’u karşılaşmada 2 – 1 öne geçirmeyi başardı. Maçın 80. Dakikasında ise Altay’da Erhan Çelik’in asistinde golünü atan Deniz Kadah, karşılaşamaya 2 – 2’lik eştliği getirdi. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Ankaraspor, kendi sahasında konuk ettiği Altay ile 2 – 2 berabere kaldı.

Puan Durumu

Spor Toto 1. Lig’in 30. Haftasında oynanan maçta Ankaraspor, kendi evinde ağırladığı Altay ile 2 – 2 berabere kaldı. Deplasmandan 1 puan ile dönen Altay, 1. Lig’de 54 puanda ve 4. sırada kaldı. Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçtan 1 puan ile ayrılan Ankaraspor, 1. Lig’de 23 puanda ve 17. sırada kaldı.