Osmanlıspor – Adanaspor Maçı Sonucu

TFF 1. Lig 20. Hafta maçından biri Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadyumunda oynanan Osmanlıspor-Adanaspor maçıydı. Osmanlıspor deplasmanda oynadığı bu maçı 3-1 kaybetti. Aldığı bu yenilgi ile Osmanlıpor’un puanı 17 oldu. Alınan bu yenilgi Osmanlıspor kulübü ve taraftarlarını üzerken Maçın galibi Adanaspor sevinen taraf oldu. Ligin alt sıralarında bulunan iki takım arasında olan bu maç alt sıralardan kurtulmak için de önemliydi. Adanaspor maçı kazarak avantajlı konuma geldi.

Maçın Golleri

Maçın ilk yarısında 16. Dakikada Adanasporlu futbolcu eren maçın ve takımının ilk golünü yaparak Adanaspor’u 1-0 öne geçirdi. İlk yarının uzatma dakikaların 45+3 de Ahmet Dereli Adanaspor’un 2. Golünü atarak maçta skoru 2-0 yaptı ve Adanaspor ilk yarıyı 2-0 galip bitirdi.

Maçın ikinci yarısı 55. Dakikada Osmanlıspor lehine verilen penaltı kararında penaltıyı Osmanlıspor’dan Mertan kullandı. Penaltı golü ile Osmanlıpsor ilk golünü atmış oldu ve maçta skor 2-1 oldu. 83. Dakikada Mbilla’nın golü Adanaspor’un 3-1 öne geçmesini sağladı ve maçın skorunu belirleyen gol oldu. TFF 1. Lig 20. hafta maçı 3-1 Adanaspor galibiyeti ile sona erdi.