Trabzonspor’da Kötü Sezonun En İyisi Marc Bartra Oldu

Spor Toto Süper Lig’de 51 puanla 6. sırada yer alan Trabzonspor geçen sezon ki şampiyon takımı bu sezon bordo mavili taraftarlarına çok arattılar.

Sezona iyi başlayamayan bordo mavili takım Trabzonspor da başkan ve teknik adam ayrılıkları sonrasında yeni bir yapılanma ile artık süper lig de sezonun geri kalan kısmını en az kayıp ile tamamlamak istiyorlar.

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da 51 yasındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile kadroda yeniden yapılanmaya giderek gelecek sezon hazırlıklarına başladılar.

Bu sezon bordo mavili takım da etkili olan isimler ile gelecek sezon da yola devam etme planı yapan 51 yasındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica gelecek sezon kadrosunu da simdi den oluşturmaya başladı.

Kötü geçen sezon sonrasında bordo mavili takım da bazı oyuncular göstermiş oldukları etkili bireysel performansları ile dikkat çeken isimler oldu.

Bordo mavili takımın sezon başında yaz transfer sezonu da kadrosuna kattığı isimlerden birisi olan 32 yasındaki İspanyol stoper Marc Bartra attığı goller ile takımına destek sağlamaya devam ediyor. Bu sezon bireysel olarak göstermiş olduğu performansı ile kötü olan Trabzonspor’ da ki en etkili performanslardan birisini sergiledi. Hem savunmada hem de duran toplar da hücumda etkinliği ile dikkat çeken isimlerden olan 32 yasındaki İspanyol stoper Marc Bartra gelecek sezon Hırvat teknik adamın en önemli kozundan birisi olacak.

MARC BARTRA’ NIN BU SEZONKİ PERFORMANSI NASIL?

Bordo mavili takımın sezon başında yaz transfer sezonu da kadrosuna kattığı isimlerden birisi olan 32 yasındaki İspanyol stoper Marc Bartra süper lig de bu sezon takımın da en çok forma giyen isimlerden birisi oldu.

Süper lig de tecrübeli stoper Marc Bartra 28 lig maçında süre alırken bunların 24’ ün de ilk 11 de yer alarak sahada oldu.

32 yasındaki İspanyol stoper Marc Bartra süper lig de çıktığı 28 lig maçında 4 gol 1 de asist ile adete bir hücum oyuncusu gibi skor katkısı sağladı.

İspanyol stoper genel olarak ise bu sezon toplamda 39 karşılaşmada sahada olurken bunların 33’ ün de ilk 11 de başlayarak bu sezon bordo mavili takım da en çok süre alan isimlerden birisi oldu.

MARC BARTRA GOLCÜLERİ GERİDE BIRAKTI

32 yasındaki İspanyol stoper Marc Bartra acaba stoper de değil de hücumda golcü olarak oynasa skor katkısı nasıl olurdu gerçekten merak edilir bir durum.

Bu sezon bordo mavili takımın golcülerini yakalayan geride bırakan Marc Bartra Yusuf Yazıcı, ikişer gol kaydeden Abdülkadir Ömür ve Marek Hamsik ile 1 golde kalan Edin Visca gibi oyunculardan daha çok takımına destek veren isimlerden oldu.