Osmanlıspor 3 Puan Hedefinde

TFF 1. Lig 26. Hafta maçında Osmanlıspor Akhisar Belediyespor ile karşılaşacak. Osmanlıspor’un deplasmanda oynayacağı maç 08 Mart Pazar günü olacak. Osmanlıspor’un Akhisar Belediyespor maçındaki tek hedefi 3 puan ile Ankara’ya dönmek olacak. Ankara ekibinin ligde puan kaybına uğraması ligden düşme ihtimalini kuvvetlendiriyor ve 3 puan ile bu ihtimalden kurtulmak istiyor.

Ankara ekibi ligin ikinci yarısında galibiyet aldığı maçlar oynasa da mağlup olduğu ya da berabere kaldığı maçlardaki puan kayıpları takımı lig sıralamasında alt sıralardan kurtaramadı. Ligde 15. Sırada bulunan Osmanlıspor’un bu sıralardan üst sıralara çıkması gerekiyor aksi takdirde sezon sonunda 1. Ligden 2. Lige düşecek takımlardan biri olacak.

Osmanlıspor’un Transfer Yasağı

Osmanlıspor’un ligde oynadığı 25 maçta 12 mağlubiyeti 6 galibiyeti ve 7 beraberliği bulunuyor. Oynanan maçın yarısından yenilgi ile ayrılması Osmanlıspor’un ligin riskli bölgesinde bulunmasının sebebidir. Osmanlıspor’un başarısız sonuçlar almasının en büyük sebebi kulübün transfer yasağının bulunması ve transfer yasağının kalkma ihtimalinin olmamasıdır. Transfer yasağı sebebiyle transfer yapamayan Osmanlıspor takımının ihtiyacı olan futbolcuları da takımına dahil edememekte ve futbolcu ihtiyacını alt yapıdan karşılıyor.