Nathan Redmond İşi Zora Giriyor

Beşiktaş’ta yüzler gülüyor. Siyah beyazlı takım son olarak Adana Demirspor’u deplasmanda 4-1 mağlup etti. İkincilik adına Fenerbahçe ile yarışan Beşiktaş Süper Lig’in 37’inci haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşı karşıya gelecek.

Şenol Güneş Beşiktaş’taki ikinci döneminde de oldukça başarılı! Deneyimli teknik adam daha şimdiden önümüzdeki sezona dair planlar yapmaya başladı. Bilhassa gidecek ve kalacak futbolcuları netleştirmeye çalışan Şenol Güneş’in gözdelerinden birisi de Nathan Redmond!

Beşiktaş Yönetimi Nathan Redmond’u Şu Ana Kadar İkna Edemedi

Nathan Redmond sezon başında herhangi bir bonservis bedeli olmadan Beşiktaş ile anlaştı. Oyuncunun nasıl bir performans ortaya koyacağı bilinmiyordu. Beşiktaş yönetimi akıllı bir adım atarak oyuncu ile sadece bir yıllık sözleşme imzaladı. Ancak, hiç kimse oyuncunun bu kadar iyi bir performans ortaya koyacağını hayal etmemişti. Nathan Redmond’un sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek. Beşiktaş yönetimi oyuncuyu yeni sözleşme için ikna etmeye çalışıyor. Fakat, şu ana kadar gerçekleştirilen görüşmelerden herhangi bir sonuç alınamadı.

Nathan Redmond’un menajeri çok uzun süreden bu yana oyuncusuna kulüp arıyor. Bilhassa Premier Lig ve Championship ekipleri ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Takdir edersiniz ki, İngiliz oyuncular kendi ülkeleri dışında bir yerde kolay kolay mutlu olamıyorlar. Nathan Redmond her ne kadar Beşiktaş’ı ve İstanbul’u sevmiş olsa da ülkesine dönmek istiyor. Oyuncuya bu konuda baskı yapanlardan birisi de eşi! Beşiktaş yönetimi şu ana kadar Nathan Redmond’u ve eşini ikna etmeyi başaramadı.

Siyah Beyazlı Kulüp Oyuncuya Tatmin Edici Bir Teklif Sundu

Beşiktaş yönetimi oyuncu ve menajeri ile yeni sözleşme konusunda uzun süreden bu yana görüşmeler gerçekleştiriyor. Her şeyden önce, oyuncuya iki yıllık sözleşme teklif edildiğinin altını çizebiliriz. Yıllık ücret olarak da 1 milyon 500 bin Euro teklif edildi. Ancak, Nathan Redmond bilhassa eşinin İngiltere’ye dönmek istemesinden dolayı söz konusu teklife şu ana kadar olumlu bir cevap vermedi. Yine de her şey bitmiş değil! Nathan Redmond İngiltere’den istediği teklifleri alamadığı takdirde biraz da mecburiyetten dolayı Beşiktaş’ta kalabilir.

İngiliz Oyuncu Ligin İkinci Yarısına Damga Vurdu

Nathan Redmond bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar toplam 25 maça çıktı. Bu maçlarda sahada bin 576 dakika kaldı. 15 maça ilk 11’de başlarken 10 maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Söz konusu maçlarda beş gol atıp beş asist yaptı. Toplam on gole katkı sağlayarak farkını belli etti. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası’nda üç maçta bir gol atıp bir asist yaptı.

1994 doğumlu futbolcu bu sezon bilhassa derbilerde harika bir performans ortaya koydu. 27’inci haftadaki Fenerbahçe maçında oyuna ikinci yarıda girdi. Bir gol atıp üç asist yaptı. Bu performansıyla taraflı tarafsız herkesten alkış aldı.