Gaziantep FK Çok Sayıda Oyuncusunu Başka Takımlara Kiraladı

6 Şubat 2023 günü yaşanan deprem felaketinin vurduğu şehirlerden birisi de Gaziantep oldu. Türkiye’nin en güzel şehirlerinin başında gelen Gaziantep’te maalesef binlerce insan hayatını kaybetti. Şehrin futbol kulübü Gaziantep FK Süper Lig’e devam edemeyeceğini Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirdi. TFF; yaşanan olağanüstü durumu dikkate alarak Gaziantep FK’nın bu isteğini kabul etti. Bunun yanı sıra, Gaziantep FK ve Hatayspor’daki yabancı futbolcuların sezonun kalanında yerli statüsünde sayılmalarına karar verdi.

Alexandru Maxim Beşiktaş’a Kiralandı

Gaziantep FK kadrosunun en gözde isimlerinden birisi tahmin edebileceğiniz üzere Alexandru Maxim idi. Süper Lig’in underrated isimlerinden birisi olan Rumen oyuncuyu çok sayıda kulüp istiyordu. Beşiktaş hızlı davranarak oyuncuyu kadrosuna kattı. Alexandru Maxim sezonun kalan kısmında Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyecekti. Gaziantep FK oyuncunun bonservisini 2 milyon 500 bin Euro olarak belirledi.

Alexandru Maxim Beşiktaş için tam bir hayal kırıklığı oldu. Rumen oyuncu şu ana kadar sadece dokuz maçta forma şansı bulabildi. İki maça ilk 11’de başladı. Şenol Güneş oyuncuyu son olarak Antalyaspor maçında görevlendirdi. Kendisine verilen fırsatları iyi kullanamayan Alexandru Maxim birkaç maç sonra Beşiktaş’tan ayrılıp Gaziantep FK’ya dönecek.

Günay Güvenç Kasımpaşa’nın Vazgeçilmez İsmi Oldu

Gaziantep FK’nın başarılı file bekçisi Günay Güvenç sezonun ikinci yarısı için Kasımpaşa’ya kiralandı. 1991 doğumlu kaleci Kasımpaşa formasıyla şu ana kadar toplam yedi maça çıktı. Bu maçların tamamına ilk 11’de başlayıp sahada 90 dakika kaldı. Kalesinde dokuz gol gördü. Deneyimli kaleci güncel tarih itibariyle Kasımpaşa’nın birinci kalecisi! İstanbul temsilcisi Günay Güvenç’in bonservisini almak adına Gaziantep FK’nın kapısını çalabilir.

Papy Djilobodji Fena Olmayan Bir Performans Ortaya Koyuyor

Gaziantep FK deneyimli stoperi Papy Djilobodji’yi tıpkı Günay Güvenç gibi Kasımpaşa’ya kiraladı. 1988 doğumlu stoper şu ana kadar Kasımpaşa formasıyla toplam altı maça çıktı. Bu maçların tamamına ilk 11’de başlarken sahada 90 dakika kaldı. Güzel bir performans ortaya koydu. Oyuncunun Gaziantep FK ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek. Kasımpaşa’nın Senegalli stoperi kadrosuna katmak isteyip istemeyeceği henüz bilinmiyor.

Lazar Markovic Trabzonspor’da Tutunamadı

Gaziantep FK sezon başında Sırbistan’ın Partizan kulübünden Lazar Markovic’i kadrosuna katmıştı. Oyuncunun Türkiye’de güzel işler yapacağı düşünülüyordu. Ancak, Lazar Markovic kırmızı siyahlı kulübün formasını uzun süre giyemedi. Kendisini kiralık olarak Trabzonspor’da buldu.

1994 doğumlu futbolcu Trabzonspor formasıyla şu ana kadar sadece sekiz maça çıkabildi. Bu maçlarda sahada 424 dakika kaldı. Bir gol atıp iki asist yapabildi. Trabzonspor 29 yaşındaki oyuncunun bonservisini almak istemiyor. Lazar Markovic Gaziantep FK’ya geri dönecek.

Gaziantep FK’nın başka takımlara kiraladığı farklı futbolcuları da mevcut! Bu futbolcuların neredeyse tamamı sezonun tamamlanmasıyla beraber Gaziantep FK’ya dönecekler.