GALATASARAY SACHA BOEY ‘İ KAYBETMEK İSTEMİYOR

Süper lig de 23. Şampiyonluğunu kutlamaya devam eden sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da yönetim gelecek sezon kadro planlaması üzerinde çalışmalarına devam ediyorlar.

Sezon başında kadrosuna birçok yıldız isim ile güçlendiren sarı kırmızılı takım bu yaz transfer sezonunu da aynı tempo ile devam ettirecek gibi duruyorlar.

Bu sezon bireysel olarak oyuncularının da göstermiş oldukları performansları nedeni ile elinde tutmakta zorlandıkları isimleri kadrosunda kalması için yeni sözleşme konusunda görüşmelere devam ediyorlar.

Gelecek sezon Devler liginde de boy gösterecek olan sarı kırmızılı takım gelecek sezon ki kurulacak olan kadrosuna daha çok önem veriyorlar. İyi bir kadro kuran ve bu kadrosunda bazı isimlere ciddi anlamda transfer teklifleri gelirken sarı kırmızılılar bu oyuncularını da kaybetmek istemiyorlar.

Sarı kırmızılı takım da bu sezon ki performansı ile en çok transfer teklifi gelen isimlerden olan 22 yasındaki Fransız sağ beki Sacha Boey’ i takımda tutmak için çalışmalar başladı.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın başarılı sağ beki Sacha Boey, transferin gözdesi konumunda. Sacha Boey’un takımda kalması durumunda Galatasaray oyuncunun maaşını 2 katına çıkarmayı planlayarak takımda kalmasını istiyorlar.

Özellikle İngiltere den ciddi teklifin olduğu 22 yasındaki Fransız sağ beki Sacha Boey’ i gelecek sezon da kadroda tutarak devler liginde hem oyuncusundan faydalanmak hemde daha yüksek bir bonservis bedeli ile takımda kalmasını sağlamak istiyorlar.

BU SEZON SÜPER LİGİN EN İYİ SAĞ BEKİ

Sarı kırmızılı takım da bu sezon ki performansı ile en çok transfer teklifi gelen isimlerden olan 22 yasındaki Fransız sağ beki Sacha Boey süper liginde en iyi sağ beki oldu diye biliriz.

Süper lig de çok etkili bir performans ile sezon başında kadroda düşünülmeyen ancak sonrasında sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik adamı Okan Buruk ‘un isteği ile takıma yeniden kazandırılan Sacha Boey takımın yıldızı oldu.

Sağ bek te oyunun iki yönünü de etkili kullanan özellikle fiziksel gücü ve sürati ile sürekli hücumu düşünene genç isim gelecek sezonda takımda tutulmak isteniyor.

BU İSTETİSTİĞİ SONRASINDA YILLIK ÜCRETİ İKİ KATINA ÇIKAR

22 yasındaki Fransız sağ beki Sacha Boey bu sezon süper lig de sağ bek te istatistikleri alt üst ederken bu performansı da sarı kırmızılı takımın yönetiminden bir iyileştirme ile ödüllendirilecek.

Bu sezon sarı kırmızılı takım dan 480 bin Euro ile takımın en az kazanan futbolcularından biri olan başarılı sağ bekin maaşını 2 katına çıkaracak.

Sadece takım da kalması istenen genç yıldız için yönetim kesenin ağzını açacaklar. Bu sezon sarı kırmızılı forma ile ligde ve kupada 33 maça çıkan Sacha Boey 1 gol, 4 asistlik katkı verdi.