Galatasaray Muslera İçin Alternatif İsim Arayışında

Sarı kırmızılı takım Galatasaray Süper Lig’ de ki şampiyonluk yarışında emin adımlar ile ilerlemeye rakiplerini geri de bırakmaya devam ediyorlar.

Süper Lig’ de ki son karşılaşmada kendi sahasında konuk ettikleri bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor ‘u 2 – 1 ‘ lik skor ile mağlup ederek yollarına devam etseler de Fernando Muslera ‘nın sakatlığı camia’ yı üzdü.

Fernando Muslera’ nın sakatlığı sonrasında kalede alternatif isimler arayışlarına başlayan Galatasaray’ da Okan Koçuk ‘un kalede güven vermemesi transfer söylentilerini çıkardı.

Alternatif isim arayışlarını sürdüren sarı kırmızılı takım Galatasaray Gaziantep FK ‘ nın Lig’ den çekilmesi ile boşa çıkan kalecisi Günay Güvenç ‘ i gündemlerine almış olsalar da Kasımpaşa’ ya daha yakın.

Fernando Muslera Kariyer Sonu Yaklaşıyor

Uzun yıllardır sarı kırmızılı forma ile Galatasaray ‘ın kalesini koruyan tecrübeli eldiven Fernando Muslera artık futbol kariyerinin de sonuna doğru geliyor.

Fernando Muslera sarı kırmızılı formayı 2011 – 12 sezonun da Galatasaray ‘a İtalyan ekibi Lazio’ dan transfer edilerek giymeye başlamıştı.

Galatasaray ile yıllardır başarılı performans sergileyen tecrübeli file bekçisi takım kaptanlığına kadar yükselerek sarı kırmızılı taraftarın sevgilisi olmuş durumda.

Sarı kırmızılı forma ile 5 kez Süper Lig şampiyonluğu, 4 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu ve 5 kez Türkiye Süper Kupa şampiyonluğu elde etti.

Bu sezon 36 yaşına giren Fernando Muslera kariyer sonuna yaklaşırken geçirdiği ağır sakatlıklar sonrasında sahalara dönmesi de geç oluyor.

Süper Lig’ de ki son Trabzonspor derbisinde 85’ dakikada sakatlanarak oyuna devam edemeyen kaptan Fernando Muslera en az 2 hafta sahalardan uzak kalacaktı.

Okan Kocuk Kalede Güven Vermiyor

Fernando Muslera ‘ nın yokluğunda gözler Okan Kocuk’ a çevrilse de hem teknik heyet hem de taraftara kalede güven vermiyor.

Bursaspor alt yapısından yetişen 27 yaşındaki Okan Kocuk sarı kırmızılı forma bir türlü beklenen seviyede ki performansı gösteremedi.

Geçtiğimiz sezonu Giresunspor ‘ da geçiren Okan Kocuk oldukça da etkili bir sezon geçirmesine rağmen bu sezon sarı kırmızılı forma ile hem teknik heyete hem de taraftara güven veremedi. Sezon içinde ki hazırlık karşılaşmalarında verilen performanslar ve Türkiye Kupasında ki performansı yediği hataları goller ile bu sezon da Okan Koçuk’ dan faydalanamayacaklarını anladılar.

Bu sezon Fernando Muslera ‘nın sakatlığında 1 lig maçında sahada ola bilen Okan Koçuk için yedek kulübesine alternatif isimler aranmaya başlandı.

Böylesine önemli bir sezonda Şampiyonluk yolunda yürüyen takım da kalede güven veren bir isim olması oldukça önem kazanıyor.  Kalede yenilecek olan hatalı golle ve takımın geri paslarda ki güvensizliği bu yolda Galatasaray ‘ a zarar vere bilir, hatta şampiyonluktan bile ede bilir.