Fenerbahçe AEK Larnaca’yı 2 – 0 Mağlup Etti

Jorge Jesus açıklamasında zor bir maçın kendilerini beklediğini söylemişti. Fenerbahçe ’nin başarılı teknik adamı Jorge Jesus, açıklamalarıyla basın toplantısında bilgi verdi. Futbolcu Miguel Crespo ve teknik adam Jorge Jesus, AEK Larnaca maçının Sarı Lacivertli takım için zor olduğunu dile getirdi. Düzenlenen basın toplantısında Jesus, maç ile ilgili düşüncelerini aktardı.

Jorge Jesus, rakibinin gruptan çıkmak için bir umudunun olduğunu da söyledi. UEFA Avrupa Ligi B Grubu 4. haftanın maçında Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi olan AEK Larnaca ile birlikte deplasman karşılaşmasında Kanarya bir araya geldi. Maç sonucu Fenerbahçe 2 – 1 AEK Larnaca.

Fenerbahçe

Kanarya’nın Avrupa Ligi’nde Başarılı Performansı

Jorge Jesus, basın toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Bu maç karşılaşmasında iyi bir sonuç alacağını, galip geleceğini ve belki de gruptan da çıkmayı garantileyeceğini söyleyen Jorge Jesus, 2 – 1’lik galibiyet sonrasında hedefine ulaştı.

Fenerbahçe’nin teknik adamı Jorge Jesus basın toplantısında zor bir maçın kendilerini beklediğini ancak bu maçtan galibiyet ile çıktıklarını ifade etti. Rakiplerinin gruptan çıkma ihtimallerinin sona erdiğini ve Sarı Lacivertli sporcuların oynadıkları maçlarda iyi sonuçlar aldıklarını belirtti. Gruptan çıkmak adına galip gelmeyi umuyoruz diyen Jesus, kıyasıya geçen mücadele sonrasında hedeflerine ulaştı.

Fenerbahçe Sakatlıklara Rağmen Kazandı

Kanarya’nın teknik direktörü Jorge Jesus’tan AEK Larnaca maçı sonrasında son dakika açıklamaları geldi. Yetenekli teknik adam, bu defa çok fazla rotasyon yapmaya imkânlarının olmadığını da söyledi. UEFA Avrupa Ligi ve Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarında mücadelelerini devam ettirdiklerini söyleyen Jorge Jesus, bu durumdan dolayı bazı oyuncuların sakatlandığını belirtti. Daha önceki gibi çok rotasyon yapma haklarının olmayacağını vurguladı. Birçok oyuncularını İstanbul’da bıraktıklarını ve sakatlıktan dolayı mecburen bu durumu yaşadıklarını belirtti. Gruptaki herkesin şansının devam ettiğini söyledi.

Jesus, gruplarının çok dengeli olduğunu söylerken herkesin şansının devam ettiğini ekledi. Galip gelerek gruptan çıkma adına büyük bir adım attıklarını belirten Jesus, buraya bu nedenle geldiklerini de ifade etti. Sportif bir çerçevede bu maç karşılaşmasına baktıklarını söyleyen Jesus, politik olarak maça bakmadıklarını da ayrıca vurguladı.