Emre Aygün ve Necdet Kaba Kimdir?

emre aygün necdet kaba

Osmanlıspor’un Emre Aygün ve Necdet kaba ile anlaşmasının ardından bu iki oyuncunun kim olduğuna ilişkin merak edilen sorular var. Biz de bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak için bu iki oyuncu hakkında bilinmeyenleri sizlere aktarmak istedik. Osmanlıspor kulübü tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada Emre Aygün ve Necdet Kaba transfer edildiği açıklandı. Kampta görüntülenen bu iki oyuncunun takımdan ayrı olarak çalıştıkları gözlemlendi.  Peki kimdir bu oyuncular ve oyuncuların kariyerleri hakkında detaylı bilgiyi sizler için araştırdık.

Emre Aygün Kimdir?

Aslen Trabzon doğumlu olan Emre Aygün 1985 yılında dünyaya gelmiştir. 1.73 boyunda olan ve 70 kiloya sahip olan oyuncu Bandırmaspor’da forma giymiş ve bu kulüpten transfer edilmiştir. Forvet mevkiinde oynayan oyuncu Osmanlıspor’a transfer edilmiştir.

Necdet Kaba Kimdir?

Altay forması giyen oyuncu Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde dünyaya gelmiştir.  1985 yılında doğan oyuncu Osmanlıspor’a kazandırılmıştır. Kariyerinde Yomra spor, Altay, Bandırmaspor, Körfez spor, hatayspor, Yeni Malatyaspor, Fethiyespor, Güngörenspor, Başkent Akademi gibi pek çok farklı futbol kulübünde forma giymiştir.

Osmanlıspor ilk yarı TFF 1. Ligi 15. Sırada tamamladı ve düşme hattına oldukça yakın. Düşme potasından kendini kurtarabilmesi ve birinci ligde kalabilmesi için doğru transferler yapmak için adım atan Osmanlıspor bu konuda kadrosunu güçlendirmek için bu iki oyuncu ile anlaştı.

Osmanlıspor’un tarihine biraz göz attığımızda 2010 yılında feshedilen Ankaraspor’un yerine eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek tarafından 2014 yılında kurulmuştu. Takım ilk kurulduğu dönemlerde büyük başarıları elde etse ve süper ligde oldukça başarılı hamleler yapsa da düşüşe geçerek Süper ligden bir alt lige düşmüş ve ardından ilk yarıyı da düşme potasında kapatmıştı. Şimdi ikinci sezonun çok daha iyi olması adına hamleler yapan Osmanlıspor bu konuda atacağı somut adımlar ile takımı ilk etapta 1. Ligde tutabilmek daha sonrası için de Süper Lig’e çıkarabilmek için çalışmalar yapılması bekleniyor. Profesyonel şekilde hamleler yaparak takıma güç vermek için yeni transfer arayışı devam ettiği bilinmektedir.

mre Aygün ve Necdet kaba ile anlaşmasının ardından bu iki oyuncunun kim olduğuna ilişkin merak edilen sorular var.