Ankaraspor’un Oyuncusu Tekrar Dönüyor

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde tam anlamıyla hayal kırıklığına uğrayan Ankaraspor adına gelen transfer haberleri kulüpten daha çok bir dönem kulüpte forma giyen oyuncularla alakalı geliyor. Mavi Beyazlı takımda sergilediği performansla Fenerbahçe’nin yolunu tutan Özer Hurmacı, Bursaspor için mücadele ettikten sonra futbolu bırakmış ve hatta Plaj Futbolu Milli Takımı’na kadar yükseldiği bir kariyere başlamıştı. Ancak Yeşil Beyazlı takımın yaşadığı sıkıntılar ve Özer’e yapılan teklif, profesyonel futbol kariyerini sonlandıran oyuncuyu geri döndürebilir.

Ahde Vefa Var

Bu sezon TFF 1.Lig’de şampiyon olmak adına yola çıkan Bursaspor için işler tam tersi şeklinde gitti ve Yeşil Beyazlı ekip çok sancılı bir sezon geçirerek küme düşmekten kurtulamadı. Yeşil Beyazlı takımın hedeflediğiyle vardığı nokta arasında dağlar kadar fark vardı.

Bununla birlikte gelecek sezonun gerçeği ortada ve bu takım TFF 2.Lig’de mücadele edecek. Ancak işin çok daha kötü bir yanı var. O yansa Bursaspor kulübünün akıl almaz bir borç yükü içerisinde yer alması.

Yeşil Beyazlı takımın şu an yine kapalı olan transfer tahtasını açabilmesi adına borçlu olduğu taraflarla görüşüp 140 milyon TL gibi bir tutarda ödeme yapması şart. Bu durum da en azından kısa vadede çok gerçekçi görünmediği için Bursaspor’u zor günler bekliyor.

Bu bağlamda kara kara düşünen Bursa temsilcisinin yetkililerinin aklına gelen son formülse oldukça ilginç. Ankaraspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olduğu dönemde dikkatleri üstüne çeken ancak beklentileri bir türlü karşılayamayan Özer Hurmacı, kariyerinin son döneminde Bursa temsilcisinde forma giymişti.

Burada forma giydikten sonra futbol kariyerini sonlandıran Hurmacı’nın sözleşmesinin feshedilmediği ortaya çıktı. Bu haberden sonra direkt olarak tecrübeli isimle görüşen Bursaspor yöneticileri, oyuncunun sözleşmesini uzattıkları takdirde Özer Hurmacı transfer tahtası kapalı olmasına rağmen kadroya girebiliyor.

Öte yandan oyuncunun da teklife sıcak baktığı ve Bursaspor için elinden gelen ne fedakârlık varsa yapmaya hazır olduğunu belirttiği iddia ediliyor.

Ankaraspor’da Büyümüştü

Bir dönemin en çok tartışılan isimlerinden biri olan Özer Hurmacı, Ankaraspor döneminde sergilediği performansla o dönemin futbolseverlerin oldukça heyecanlandırmıştı. Oldukça klas bir oyuncu olarak dikkat çeken yetenekli orta saha Başkent temsilcisinde de fark yaratan işler ortaya koydu ve hocası Aykut Kocaman’ı bir futbol adamı olarak etkiledi.

Nitekim bu etkileme onu bambaşka bir kariyere, Aykut Kocaman ile birlikte Fenerbahçe’ye taşıdı. Sarı Lacivertli forma altında elinden geleni yapmaya çalışan Özer’in bu çabaları ne yazık ki yeterli olmadı ve oyuncuya ödenen bonservis bedelinden neden transfer edildiğine kadar pek çok konu tartışılmaya başlandı.

Özer Hurmacı sonrasında pek çok farklı kulüpte forma giydi ancak şu sıralar ciddi bir krizin içerisinde yer alan Bursaspor onda farklı bir iz bıraktı. Nitekim oyuncunun futbolu kararını almasındaki temel sebeplerden biri de Bursaspor’dan başka bir kulüpte forma giymeyi hiç ama hiç istememesiydi.