ANKARASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ÖZER: “TAKIMIN 2-3 HAFTAYA İHTİYACI VAR”

Anakaraspor Teknik Direktörü Mustafa Özer

ANKARASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ÖZER: “TAKIM İÇİN 2-3 HAFTAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Ankaraspor’un 51 yaşındaki teknik direktörü Mustafa Özer açıklamalarda bulundu. Sayın Özer, “Gerek saha içerisinde gerekse saha dışında oyuncularım üstüne düşen görevleri layıkıyla yerine getiriyor. Bu süreçte bizim görevimiz sadece oyun anlayışımızı oturtmak olacak. Oyun sistemimizi de oturttuktan sonra daha iyi bir Ankaraspor’u futbolseverlere izleteceğimiz ve keyifli bir maraton geçireceğimiz kanaatindeyim. Zaten şu andaki hedefimiz koşan ve mücadele eden bir takım oluşturmak ama tabii ki bu bir süreç istiyor ve bu yüzden de takım için en azından 2-3 haftaya ihtiyacımız var.”

GENÇ OYUNCULARLA UĞRAŞMAK GÜZEL

GENÇ OYUNCULARLA UĞRAŞMAK GÜZEL

2003 yılından bu yana 2. Lig ve 1. Lig’de teknik direktör olarak görev yaptığını aktaran Mustafa Özer, “Milli takımlarda çalıştım ve futbol eğitmenliği görevlerinde bulundum. Futbol eğitmenliğim hep genç oyuncularla geçti ama şöyle bir yanlış var ülkemizde; 18-19 yaşına gelmiş oyuncuya ’genç oyuncu’ deniliyor. Bunlar artık o yaşta yarışmacı oyuncu değil profesyonel oyuncu statüsünde. Avrupa’da o gözle bakılıyor ve o yaşlarda kendilerine çok iyi bir kariyer yapıyor. Eskişehirspor’u çalıştırdığım dönemde de 15-16 yaşındaki oyuncuları çalıştırdım, oynattım. Türk futbolunun geleceği olan genç oyuncularla uğraşmak, onlara bir şeyler öğretebilmek ve onlardan da bir şeyler öğrenmek çok güzel. Kulüplerin hayatını idame ettirebilmesi için genç oyunculara ihtiyaç var.” değerlendirmesinde bulundu.

Ankaraspor sezona kendi evinde Eskişehirspor galibiyetiyle başlamış, ikinci hafta ise deplasmanda Keçiörengücü’ne mağlup olmuştu. Üçüncü hafta bu sefer kendi evinde Adanademirspor’a mağlup olan Ankara ekibi, dördüncü hafta ise deplasmanda Altınordu’ ya mağlup oldu. Beşinci hafta evinde Giresunspor ile berabere kalan takım, altıncı hafta deplasmanda Tuzlaspor’a mağlup oldu. Yedinci hafta ise evinde aldığı Balıkesirspor mağlubiyetiyle teknik direktör İsmet Taşdemir’ le yollar ayrılmıştı. İsmet Taşdemir Ankaraspor’la 7 haftada 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 5 mağlubiyet alarak 4 puan toplamıştı. Daha sonra Ankaraspor sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla daha önce Eskişehirspor’u çalıştıran Mustafa Özer’le anlaştıklarını duyurdu. Mustafa Özer’le ilk maçını evinde Bursaspor’a karşı oynayan Ankaraspor, sahadan 1-1 beraberlikle ayrılmıştı.