Ankaraspor Beklemeye Girdi

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta bir iyi bir kötü performans gösteren Ankaraspor, 22’inci haftada oynanması gereken ancak olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenmek zorunda kalan maçta Adıyaman FK’yı 3-0 ile geçmeyi başararak moral buldu. Ankara temsilcisi bu galibiyetin moraliyle birlikte 30’uncu haftada kozlarını paylaşacağı Sivas Belediyespor maçının hazırlıklarına devam ediyordu ancak TFF’den gelen haber Ankaraspor’u ve diğer birçok takımı sahaya çıkmak adına bir miktar daha bekletecek.

Erteleme

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Ankaraspor, performansında istikrarı bir türlü sağlayamadığı için vasatı da bir türlü aşamadı. Bununla birlikte son haftalarda daha diri bir takım görüntüsü sergileyen Başkent temsilcisi, 22’inci haftada oynanması gereken ancak ertelenen maçını da 9 Mart günü tamamladı.

Ligin zor durumdaki takımlarından Adıyaman FK’ya konuk olan Ankaraspor, sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrılarak oldukça net bir galibiyetle ertelemeyi kapattı. Bu galibiyetin moraliyle birlikte sadece 4 gün sonra oynayacağı Sivas Belediyespor maçına hazırlanan Ankaraspor,  Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen haberle birlikte takvimi tekrar değerlendirmek durumunda kalacak.

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava sosyal hayatın pek çok tarafında önlemler alınmasını gerektirdi ve futbol da bu durumdan nasibini aldı. Meteorolojiden gelen bildirimlerle birlikte harekete geçen Türkiye Futbol Federasyonu, 10 Mart tarihinde aldığı kararla birlikte 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig ve Kadın Futbol liglerinde bu hafta oynanacak maçların tamamının 1’er hafta ertelenmesine karar verildiğini açıkladı.

Bu kararla birlikte 13 Mart tarihinde oynanması planlanan Sivas Belediyespor-Ankaraspor maçı da 20 Mart Pazar gününe çekilmiş oldu.

Yükseliş

Ankaraspor adına Sivas Belediyespor karşısında oynanacak maçın oldukça önemli mesajlar içerdiğini belirtmekte fayda var.

Sivas temsilcisi ligin oldukça kuvvetli olan ekiplerinden biri ve Ankaraspor ile arasında 7 puanlık bir fark bulunuyor. Başkent temsilcisinin bu maçtan alacağı bir galibiyetle birlikte hem farkı indirme, hem güçlü bir rakibi mağlup etme hem de üst sıralara doğru yükselme imkânı var.

Bu açıdan bakıldığı zaman bir taşla iki değil üç kuş vurma şansı olan Ankaraspor, fırsatı iyi değerlendirmeyi bilmeli. Pek tabii bu esnada Sivas Belediyespor’un da eli armut toplamayacak ve onlar da averajla gerisinde kaldıkları Play-Off potasında kendilerine yer açmak isteyecekler.

Bununla birlikte Sivas temsilcisinin son 3 maçından da galibiyet sevinci yaşayamadan ayrılmış olduğunu düşündüğümüzde Ankaraspor’un rakibini en iyi olmadığı bir dönemde yakalamış olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Bu kadar avantajlı bir durum her zaman her takımın ayağına gelmez. Ankaraspor adına son haftalarda oyun ve sonuç anlamında da nispetle gelişme var ve takım bu ivmeyi Sivas Belediyespor karşısında sürdürebilmek adına varını yoğunu ortaya koymalı.

Bakalım TFF’nin aldığı bu karar iki takımın psikolojisini ve form durumunu nasıl etkileyecek?