Ankaraspor Adıyaman FK Deplasmanında

Oynadığı son maçta aldığı Kahramanmaraşspor galibiyeti sayesinde moral bulan ve orta sıralardaki yerini korumaya devam eden Ankaraspor, hafta içinde ekstra mesai yapıyor. Başkent temsilcisi, normal şartlar altında çok daha erken oynanması gereken ancak hava muhalefeti nedeniyle ertelenen 22’inci hafta maçında Adıyaman FK deplasmanında sahadan 3 puanla ayrılmayı hedefliyor.

Seri Hedefi

Bu sezon istediği sonuçları alamadığı için orta sıralardan da kurtulamayan Ankaraspor, TFF 2.Lig’de oynadığı son maçta kendi sahasında Kahramanmaraşspor’u konuk etmişti.

Kahramanmaraş temsilcisi karşısında oynadığı zorlu maçta attığı tek golle sahadan galip ayrılmayı başaran Başkent ekibi, 30’uncu hafta maçını 13 Mart tarihinde oynayacak ancak aynı hafta içerisinde bir kez daha sahaya çıkacak.

Hatırlanacağı üzere normal şartlarda çok daha erken oynanması gereken 22’inci hafta maçları TFF tarafından hem Kırmızı hem de Beyaz Grup maçlarını içerecek şekilde ileri bir tarihe ertelenmişti. Maçların 9 Mart tarihinde oynanacağının açılmasıyla birlikte aslında 29’uncu ve 30’uncu hafta arasında bir sıkışıklık oluşmuş oldu.

Bununla birlikte Ankaraspor adına bu durumun bir avantaj olabilmesi oldukça muhtemel. Zira Ankara ekibinin 22’inci haftada oynaması gereken maçta rakibi olan Adıyaman FK son haftalarda oynadığı maçlarda çok kötü bir performans sergiledi ve son 4 maçının hiçbirini kazanamadı.

Bu maçlardan sadece 1’inde golsüz berabere kalabilen Adıyaman temsilcisi, geriye kalan 3 maçta sahadan mağlubiyetle ayrıldı ve bu maçlarda 9 gol yerken sadece 1 gol atabildi. İki takım arasında sezonun ilk yarısında Ankara’da oynanan maçta da Ankaraspor 6-1 gibi ezici bir skorla rakibini mağlup etmeyi başarmıştı.

Şanını Koruyan

Bu sezon adına Ankaraspor’un herhangi bir hedef belirlemesinin pek de bir anlamı yok. Amiyane tabirle tren çoktan kaçtı ve Başkent temsilcisi bu sezon artık sadece şanını korumak için sahneye çıkacak.

Zira takımın Play-Off hattıyla da arasında çok ciddi bir puan farkı bulunuyor ve Başkent’in potansiyelli teknik direktörü İlker Püren takımın başına getireli çok da uzun bir süre olmamışken genç teknik adamdan bir mucize yaratmasını beklemek biraz da haksızlık olur.

Gelecek sezon kendisini destekleyen taraftarlara çok daha iyi bir performans göstermeyi hedeflemesi gereken Başkent temsilcisi, belki de bu nedenle planlamalara şimdiden başlasa daha iyi eder. Ankaraspor adına artık bir sezonun daha kayıp geçmesi mantıklı görünmüyor.

Çünkü takım yetiştirici kimliği olan veya böyle bir niyeti taşıyan takım kimliğine sahip değil. Daha çok rekabet edebilmek adına yapılandırılan bir anlayış varken Ankaraspor’un bu sezon olduğu gibi hedefsiz bir orta sıra takımı olmasının hoş karşılanması pek mümkün değil.

Adıyaman FK karşısında oynayacağı maçtan alacağı galibiyetle birlikte daha da üst sıralara tırmanmak ve moral bulmak ihtimalini de cebine koyacak olan Ankaraspor, bakalım ertelemeli sonuçtan nasıl bir kazanç çıkaracak.