Ankaraspor 2.Lig Beyaz Grup’un Favorileri Arasında Bulunmuyor

Geçmişte Osmanlıspor ismiyle Süper Lig’de mücadele eden hatta 2015 – 2016 sezonunu ilk beş içerisinde tamamlayan Ankaraspor; güncel tarih itibariyle, eski günlerinden çok uzakta! Ankara ekibi; 2022 – 2023 sezonunda 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele edecek. Geçtiğimiz sezon da bu kategoride yer alan Ankara ekibi başarıya ulaşamamıştı. Bir başka deyişle, kendisini TFF 1.Lig’e taşıyacak sıralamayı elde edememişti.

Ankaraspor; yeni sezona umutlu baksa da kulüp içerisindeki problemleri görmezden gelmek mümkün değil! Her şeyden önce, Ankaraspor’a FIFA tarafından transfer yasağı cezası verildiğini ifade etmeliyiz. Ankara ekibi; yeni sezon öncesinde yalnızca 27 yaşındaki deneyimli kaleci Burak Çapkınoğlu’nu kadrosuna katabildi. Ankara ekibinin bonservis ödeyerek transfer yapma ihtimali mümkün gözükmüyor. Bir başka deyişle, Ankaraspor; rakiplerine kıyasla daha zayıf bir kadro ile sezona başlayacak. Bu durum; Ankaraspor’un favori gösterilmemesine sebep oluyor. Gelin, 2.Lig Beyaz Grup’un son haline yakından bakalım!

Ankaraspor’un Değeri 2.01 Milyon Euro!

Transfermarkt; futbolseverler için oldukça değerli bir site! İnsanlar; Transfermarkt sayesinde futbola dair bilmek istedikleri her şeyi öğreniyorlar. Bu sitede kulüplerin değerlerine dair önemli bilgiler de yer alıyor. Bir başka deyişle, siz de Transfermarkt sitesini ziyaret ederek 2.Lig Beyaz Grup takımlarının güncel kadro değerlerini öğrenebilirsiniz.

Ankaraspor; 2022 yılının Ağustos ayı itibariyle 2.01 milyon Euro değere sahip! Bu değeriyle 2.Lig Beyaz Grup’ta yer alan takımlar arasında onuncu sırada olduğunu ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, kadro kalitesi bakımından ligin favorileri arasında bulunmuyor. Ankaraspor’un 2022 – 2023 sezonu kadrosundaki en değerli isim Erdal Öztürk! 1996 doğumlu oyuncunun Transfermarkt değeri 225 bin Euro! Geçmiş yıllarda Bayern Münih altyapısında forma giyen ve farklı Süper Lig kulüplerinde de top koşturan oyuncu; Ankaraspor’un 2022 – 2023 sezonu için güvendiği isimlerin başında geliyor.

Ankaraspor’un kadrosundaki en değerli ikinci oyuncu Batuhan Tur! 30 yaşındaki oyuncunun Transfermarkt değeri 200 bin Euro! Üçüncü sırada Sedat Cengiz yer alıyor. 30 yaşındaki sağ kanat oyuncusu; 150 bin Euro değeriyle dikkat çekiyor. Ayrıca, Gökhan Kurumuş, Barış Zeren ve Burak Çapkınoğlu gibi isimlerin Transfermarkt değerlerinin takım ortalamasının üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Şanlıurfaspor Ligin En Değerli Takımı!

Transfermarkt verilerine göre 2.Lig Beyaz Grup’un en değerli takımı Şanlıurfaspor! Bu takımın kadrosunda otuz futbolcu bulunuyor. 2 milyon 820 bin Euro değeriyle dikkat çeken Şanlıurfaspor; 2.Lig Beyaz Grup’ta 2022 – 2023 sezonunun favorisi konumunda! Bir başka deyişle, kadro kalitesiyle şampiyon olmaya en yakın takım!

Şanlıurfaspor’un kadrosundaki en değerli oyuncu İbrahim Sürgülü! 29 yaşındaki oyuncunun Transfermarkt değeri 250 bin Euro! 27 yaşındaki santrafor Kemal Rüzgar’ın değeri ise 200 bin Euro! Şanlıurfaspor’un söz konusu kadro değerinin hakkını verip veremeyeceğini herkes çok merak ediyor.