Ankara’da Dinamikleri Hızlandıracak Stad

Türkiye’nin başkenti ve gözbebeği olan Ankara, geçen sezon hiçbir temsilcisini Süper Lig’de sergileyemedi ancak bu sezon Ankaragücü’nün yükselmesiyle birlikte tekrar bir takımını en üst seviyeye çıkarmış oldu. Gençlerbirliği, Ankaraspor, Ankara Keçiörengücü gibi ekipleriyle çeşitli liglerde mücadele eden başkentte Ankaragücü’nün en üst ligde yer alması iddiasını da arttırması anlamına geliyor. Nitekim Sarı Lacivertli ekibin başkanı Faruk Koca, yapacakları yeni stadın şehrin dinamiklerini tekrar ayağa kaldıracağını ve şimdiden sıraya girilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Destek Daha Fazla Olmalı

Geride kalan sezon adına Ankara ekiplerinin en iyi dönemi olmadığını belirtmekte herhangi bir beis yok. Gençlerbirliği ile Ankaragücü’nün Süper Lig’e el ele veda ettikten sonra TFF 1.Lig’de mücadele ettikleri, Ankara Keçiörengücü’nün kümede kalma mücadelesiyle hatırladığı ve Ankaraspor’un da hayal kırıklığı yarattığı bir sezon geride kaldı.

Bununla birlikte bilhassa Ankaragücü adına işler gayet iyi geçti. Tüm sezon boyunca Ümraniyespor ile birlikte bir üst lige yükselmenin çalışmalarını yapan başkent temsilcisi bir şekilde hedefine de ulaşmayı başardı.

Öte yandan Sarı Lacivertli ekibin bir üst lige yükselmesi sonrasında Başkan Faruk Koca’nın geleceğe dair iddiaları daha da büyümeye başladı. Koca ilk olarak Avrupa’da başkent ekibi şampiyon olmayan nadir ülkelerden birinin Türkiye olduğunu ifade ederek çıtayı yükseltti şimdiyse yeni yapılacak stada dair açıklamalarıyla hedefi belirledi.

Ankaragücü başkanı Faruk Koca, Beştepe Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Sol stoper ve ön libero transferi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Koca, taraftarın da devamlı savunma transferini sorduğunu söyledi.

Başkan Faruk Koca, kombine satış fiyatlarının istedikleri seviyede olmadığına vurgu yaptı..

Londra’da 3 ay önce yaşamış olduğu bir anısına değinen başkan Faruk Koca, Premier Lig temsilcisi Arsenal’in en düşüğü bin 640 sterlinden olmak kaydıyla 40 bin kombine sattığını ifade etti. 

Herkesten Bekleniyor

Londra temsilcisinin kombinesi için 10 sene de olsa bekleyenin olduğunu belirten Koca, bununla birlikte yeni stadın 2024 sonu veya 2025 başında biteceğini açıkladı. 45 bin kapasiteli olacağını ifade ettiği stadın ülkenin en iyisi olacağını savunan Ankaragücü Başkanı, şehrin tüm dinamiklerini de harekete geçmeye davet etti. 

Arsenal’in kombine gelirinin 85 milyon, dizayn forma gelirininse 47 milyon pound olduğunu belirten Koca, Ankaragücü’nün de Arsenal gibi olabileceğini ve bu bağlamda önünde bir engel olmadığını savundu. 

Taraftara destek olmanın da Ankara sivil toplum kuruluşlarının, ticari hayatın sorumluluğunda olduğunu belirten Ankaragücü Başkanı yeni stat açıldığında 40 bin kombineyle çıkmak istediklerini sözlerine ekledi ve sponsorlara da ‘Kombine alın’ diyeceklerini aktardı.

Ankara ekiplerinin şu ana kadar en iyi durumda olanı Ankaragücü gibi gözüküyor. Bununla birlikte başkent temsilcisinin gelecek sezonlara yönelik planlamasını olabilecek en sağlam temeller üzerinden şekillendirmesi gerektiği de gün gibi ortada.