Ankara’da 2022 Katar Dünya Kupası Tanıtımı

2022 Katar Dünya Kupası, Türk futbol severler başta olmak üzere dünya genelinde dört göz ile bekleniyor. Kasım ayında start verecek olan turnuva ile alakalı tanıtımlar yapılmaya başlandı. 2022 Katar Dünya Kupası tanıtımı Ankara’da gerçekleşti. Tanıtıma spor ile alakalı çocuklar da katılım gösterdi.

2022 FIFA Dünya Kupası tanıtım faaliyetleri Ankara’da gerçekleşti. Kasım ayında başlayacak olan turnuvanın Aralık ayına kadar sürmesi planlanıyor. Tanıtıma Ankara Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nden çocuklar da katılım gösterdi.

Katar’ın Büyükelçisi Ev Sahibi Oldu

Katar’ın Ankara Büyükelçisi Şeyh Muhammed bin Nasır bin Jassim Al Sani, 2022 Katar Dünya Kupası tanıtımının ev sahipliğini üstlendi. Tören, Başkent Voleybol Salonu’nda gerçekleşti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte Ankara Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nden çocuklar da tanıtımda yer aldı.

Sporsever çocuklar, 2022 Katar Dünya Kupası tanıtımında oyunlar ile eğlenirken bir yandan da palyaço ve sihirbaz gösterileri ile iyi vakit geçirdi. Katar’ın Ankara Büyükelçisi Şeyh Muhammed bin Nasır bin Jassim Al Sani, Türk taraftarları 2022 FIFA Katar Dünya Kupası’nı izlemek üzere ülkesine davet etti. Ankara Büyükelçisi, yaptığı açıklamalarda Türk kardeşlerimizin bu benzersiz etkinliğin tadını çıkarmak üzere Katar’a gelmesini canı gönülden dilediğini ifade etti.

Kız Takımları Arasında Voleybol Maçı Oynandı

2022 Katar Dünya Kupası tanıtımında TED Ankara Koleji Kız Voleybol Takımı ile Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi Kız Voleybol Takımı arasında gerçekleşen maç, izleyiciler tarafından büyük ilgi ile takip edildi. Müsabakada başlama vuruşunu yapan isimler ise Ankara Büyükelçisi Şeyh Muhammed bin Nasır bin Jassim Al Sani ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu.

2022 FIFA Dünya Kupası’nın tarihte ilk kez bir Orta Doğu ülkesinde gerçekleşecek olması da çok konuşuldu. Katar, uzun bir süreden beri büyük kupa ile alakalı hazırlıklarla ilgileniyor. Yaz aylarında hava sıcaklıklarının çöl ikliminde dayanılmaz seviyelere ulaşması nedeni ile 2022 FIFA Dünya Kupası’nın Kasım ayında start vermesine karar verildi. Turnuvanın bitiş tarihi ise Aralık ayı olarak belirlendi.