2020 – 2021 Sezonunda Ankaraspor Nasıldı

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 17. sırada bitiren takım Ankaraspor oldu. Sezon içerisinde arka arkaya aldığı mağlubiyet ve beraberlikler ile kötü bir performans ortaya koyan teknik direktör Mehmet Ak yönetimindeki Ankaraspor, 1. Lig’e veda eden 3 takımdan 1’i oldu. Sezon boyunca oynamış olduğu 34 maçta 6 galibiyet, 8 beraberlik ve 20 mağlubiyet alan Ankaraspor, toplamda 70 puan topladı.

İç sahada oynadığı 17 maçta 4 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak 18 puan; dış sahada oynadığı 17 maçta ise 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 13 mağlubiyet alarak 8 puan aldı. Öte yandan 34 maçta rakip kalelere 33 gol atmayı başaran Ankaraspor, kendi kalesinde 61 gol gördü. Sezon genelinde Ankaraspor’un yaptığı flaş transferler Tomas Mejinas, Thales, Marcus Pedersen, Milos Stanojevic ve Levent Gülen olmuştu. Öte yandan Ali Eren İyican, Beykan Şimşek, Mehmet Yiğit, Eric Ayuk ve Thales, takımda yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Ankaraspor’un Yetenekli Futbolcuları

Spor Toto 1. Lig’de sezonu 17. olarak bitiren teknik direktör Mehmet Ak yönetimindeki Ankaraspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Tomas, Berk Balaban, Emre Koyuncu, Kerem Vergilier, Bayram Kılıç, Ali Ülgen, Mahmut Akkan, Levent Gülen, Mudimu, Mete Çelik, Fatih Kızılkaya, Furkan Eliaçık, Mohammed, Barış Zeren, Dokun Efe, Halil Esen, Tevfik Altındağ, Engin Bekdemir, Blagojevic, Ayuk, Ali Kılıç, Emre Atilla, Mbamba, Azad Toptik, Oğuzhan Efe Yılmaz, Recep Tasbakır, Aydın Karabulut, Erdem Çetinkaya, Olatunbosun, Umar, Pedersen, Samet Kaya, Bodul, Batuhan Altıntaş, Ömer Doğru, Tuğrul Başkan, Etame ve Mehmet Burak Tarlabölen.

Ankaraspor’da Skora Katkı Yapan Futbolcular

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Ankaraspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Marcus Pederse 8 gol, Beykan Şimşek 5 gol, Erdem Çetinkaya 4 gol, Umar Basit 4 gol ve Samed Kaya 3 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan Ankaraspor’un en çok asist yapan futbolcuları ise 6 asist ile Sikiru Olatunbosun, 3 asist ile Erdem Çetinkaya, 3 asist ile Ali Ülgen, 3 asist ile Barış Zeren ve 2 asist ile Jovan Blagojevic oldu.